Bert & Friends

Nejslavnější kapela z roku 2050, která se vrátí v čase, aby zahrála své největší hity z roku 2049 právě na Mighty Sounds. Lupanárium nebo Haluzinace, a nesmí chybět ani kultovní Plody moří. Bude to fajn jupí krásný nejlepší nádherný!

Frank Love/Mr.Cemetery

Když v roce 2012 vydal mistr svůj první song Mrtví vstávají, nikdo netušil, že se brzy stane hvězdou internetu. Pod jménem Mr. Cemetery se objevuje v Masakrech Jardy Konáše a v Kritické židli Petra Korála. Po metalovém období si Mr. Cemetery obléká sako, nasazuje černé brýle a pod pseudonymem Frank Love se pouští do diska se sedmiminutovým hitem Jsem do tebe blázen. Jak sám říká: „Hudba celkově mně pomohla se vyřvat z Temnoty, abych mohl zase zažívat radost a být plný Lásky“. Své fanoušky si kromě dobře zapamatovatelné melodie získává také texty – do paměti se všem zaryly rýmy jako: Pojď sem kotě, já tě celou zlíbám, nebo: Vím, že mě chceš pohladit nejen na bříšku. Unikátní je také fakt, že všechny jeho skladby vznikly jako one man show – Frank kromě zpěvu a kláves ovládá také bicí a kytaru. Mistr koncertuje velmi zřídka a je tak velikým štěstí vidět ho právě na Mighty Sounds naživo. Všichni si budou moct spolu s Frnakem zakřičet: I Swear!

Záviš

Legendární kníže pornofolku vystoupil předloni na warm-upu ve stanovém městečku a jeho dnes už zlidovělé popěvky sklidily takový succes, že zařazení do hlavního programu na sebe nenechalo dlouho čekat. Dlouholetí návštěvníci Mighty Sounds si ovšem Záviše pamatují ještě z Olší, kdy vystoupil v divadelním stanu naposledy v roce 2008.

Nevereš

Trojlístek mágů Cocoman, Dr. Kary a Messenjah se představí se svojí velmi speciální čarodejnickou šou plnou ragga kouzel a dancehallových levitací. Nevereš vykrystalizoval v roce 2015 jako boční projekt všech zúčastněných, při kterém spojili své skills a barevnost hlasů v jeden velmi zábavný projekt, jenž si teď budete moc poslechnout i na Mighty.

Bug’n’Dup

Brutální pražská reggae popová kapela, ve které vyniká pět muzikantských osobností v čele s Generálem Kryshpeenem. To nejlepší ze současné scény nemůže na letošním Mighty Sounds chybět!

Vasilův Rubáš

Převážně nevážná kapela představila na podzim nový klip Nadstandard a nadstandardní bude opět i jejich koncert v rámci programu Radio 1 stage, během kterého vás patřičně rozparádí jak Petr Rubáš, tak i čerstvý tatínek Filip Vasilděda Novák.

Vagyny Dy Praga

Punkový sbor, kterému ovšem nejsou cizí žádné žánry od country po techno, oslaví letos v říjnu 15 let velkým koncertem v Lucerna Music Baru. A že jsou kluci pořád ve skvělé formě opět dokáží svým maximálním nasazením, které pohání na pódiu (i pod pódiem) vaječňák s griotkou. Čeká vás průřez jak hudební tvorbou, tak i kostýmní show napříč historií tohoto netradičního hudebního tělesa.

JO Corbeau (FR)

Básník, herec, hudebník, scénárista. Koncem 60. let se věnoval rockové opeře, později psychedelickému rocku, ale zásadní zlom nastal, když slyšel koncert Boba Marleyho. Už začátkem 80. let založil „středomořské reggae“ a byl první, hned po Serge Gainsbourgovi, kdo ho následoval ve zpěvu reggae ve francouzštině. V Marseille byl u zrodu první reggae kapely, sound systému, dlouhá léta byl moderátorem rádiového pořadu o reggae. V roce 1986 natočil fotbalovou hymnu Olimpique Marseille J´ame L´OM, která rezonuje natolik, že se loni dočkala nového hávu ve spolupráci s Cocojammin production. JO je opravdovým rebelem slunce, autorem, skladatelem a interpretem. Jeho repertoár je inspirován jak arménským původem, tak jeho cestami po Indii a setkáními s tibetskými mistry. Jeho hudba je univerzální, silná v tradici, zároveň moderní. Je to esence pravdivé a elasticky mystické písně věčné lásky.

Dále se můžete těšit na MC Ryhha, Mono3x, Bad Boyz, Dorsey, Selectora Boldrika, Colectiva nebo na New Sound Orchestra!