SLANDER (IT)

Pětičlenná thrash/hardcore mlátička z italských Benátek minulý rok předvedla na Mighty Cross Sounds, že do toho umí pořádně šlápnout. Jako předskokani svým kolegům z Kids Insane nasadili hodně vysokou laťku. Jak jim to šlape se přesvědčíte i na letošním Mighty.

 

SUFFER (CZ)

Tahle parta štramáků z Třeboně (a okolí) neúnavně vymetala kluby i festivaly po celé Evropě od roku 1997. Po 15 letech zasvěcenejch melodickýmu punkrocku v duchu DIY a čistý radosti z hudby a života v roce 2012 oficiálně ukončili svoji kariéru. Letos – po šesti letech plození potomků, tloustnutí a šedivění – přezujou bačkory za starý sešmajdaný vansky a ještě jednou a naposled vylezou (nebo je kdyžtak vynesou) na pódium. Žádnej comeback, žádnej reunion, jen jeden jedinej spontánní koncert pro všechny happy guys & beautiful girls.

DUKLA VOZOVNA (CZ)

D U K L A V O Z O V N A – po dvou letech na místě činu!
Typický sound energického punkrocku ozvláštněného o dokonce dvě tahací harmoniky (chcete-li, akordeony) dává Dukle pořádnej nádech folkpunku. Veselá hudba, která vás okamžitě strhne do kotle, chytlavé refrény a pořádnej kotel – to je Dukla Vozovna.

THE ROCKET DOGZ (CZ)

Punk r’n’r psychobilly stálice české scény, která krom úplně nového alba má venku teprve pár dní i parádní klip. Načešte účesy, natáhněte botky a vyražte si zatrsat na tyhle Bad Boys!

BACKFIST (CZ)

Liberecká oldschool hc mašina od minulého vystoupení na Mighty Sounds trošku přitvrdila a zabrouzdá i do vod metalu. To však nemění nic na tom, jak jim to pořád šlape! Let’s Mosh!

THE LAIRS (AUS)

Australská čtyřčlenná kapela The Lairs přiváží mix hudebních žánrů, které mají společné kořeny ve 40. a 50. letech. Těšit se tedy můžete jak na padesátkové rockabilly a rock’n’roll, tak třeba i na swing jak ze čtyřicátých let, nebo původní jamajské ska. Kapela projela svět od Anglie přes Austrálii až po Čínu a jejich debutovému albu se dostává již 9. dotisku.

P.S. (CZ)

Legendární české punkové uskupení, známé též jako Pohlavní Styk se dalo dohromady už před 32 lety a přes všechny personální změny a rozpady válej stejně dobře jako v osmdesátkách!

JET 8 (CZ)

Punkrock/hc parta s dechovou sekcí brázdí česká, ale i mnohá evropská pódia už celých 13 let. Její hudební styl se postupem času změnil ze skapunku až spíše do hc/punku doplněného dechovou sekcí, kterou sami členové označují jako „brasspunk“. Venku mají 3 LP a jedno EP. Právě se vrátili ze studia a brzy k nové tvorbě přihodí i nové video. Po letech se tak vrací i na podium Mighty Sounds.