COUNTERPARTS (CA)

Kanadská parta z Ontaria, která si svým řízným a technicky propracovaným hardcorem vydobyla slušnou pozici na hudební scéně, poprvé vystoupí na Mighty Sounds. Jménu Counterparts předcházely v roce vzniku (2007) kapelní názvy Brigade a Sharia, které až později nahradil konečný název. Debutovali v roce 2010 deskou s názvem Prophets a o dva roky později pak vydali desku The Current Will Carry Us, která vyšla na kultovní americkém vydavatelství Victory Records. Zatím poslední deska nese název You’re Not You Anymore a vyšla před dvěma lety. 1. listopadu Counterparts vydávají desku zbrusu novou, a na tu se všichni netrpělivě těšíme. 

 

ACIDEZ (MEX)

Partička ostřílených rebelů valící přímočarej hardcore punk po vzoru kolegů The Casualties nebo Total Chaos se po třech letech vrací na Mighty Sounds. Acidez pochází z města Guadalajara, dohromady se dali v roce 2003 a v současnosti už zdaleka nepatří mezi neznámé interprety. Jedna z nejpracovitějších kapel punkového podhoubí Mexika hudbě obětovala úplně vše a už pár let sklízí sladké plody své práce.

MARK FOGGO’s SKASTERS (NL)

Mark Foggo je vitální šedesátník britského původu, který svoji kariéru rozjel v 70. letech v holandském Amsterdamu. Od roku 1987 vystupuje společně s kapelou pod názvem Mark Foggo’s Skasters. Posluchače a zejména pak návštěvníky koncertu zaujmou nejen jeho vtipné texty, ale především bouřlivá a excentrická pódiová show, která naprosto neodpovídá jeho věku. 

Mark Foggo, rodák z Liverpoolu, města The Beatles, se začal motat okolo hudby již v útlém věku, kdy byl ovlivněn tehdejšími britskými rhythm’n’bluesovými kapelami. Později se přestěhoval do Londýna, kde se zkoušel prosadit v hudební branži a hrál po různých hospodách a s různými kapelami jako kytarista. Na počátku 80. let mu, jako snad v té době každému mládežníkovi, učaroval nový hudební styl – 2 Tone. Současné kapele předcházelo x projektů, včetně kapely The Babyshakers, která kombinovala rock’n’roll a rockabilly. Největší úspěch však sklidil až se současnou kapelou, se kterou jej už měli návštěvníci Mighty Sounds možnost zažít. 

SUNSET TRAIL (CZ)

Olomoucká parta, která se za několik let existence slušně etablovala na domácí i zahraniční scéně, vydala několik alb a singlů a předskočila nemalému množství zahraničních kolegů velmi zvůčných jmen. Těšte se na pořádnou porci našlapaného metalcoru. 

HOPES (CZ)

Liberecký boyband už teď deset měsíců před festivalem láká na pořádný a nefalšovaný moshpit, do kterého vás ostré kytary a fresh hardcore vtáhnou jak nic. Klukům právě na podzim 2019 vychází dlouho očekávaná deska “Breathing Underwater“ na Pushteek Records, tak máte jedinečnou příležitost ji pořádně naposlouchat a na Mighty s kapelou odzpívat. 

FYASCO (SK)

Velmi osobité trenčínské duo se na Mighty představí se svým metalfetaminem kombinovaným s hardcore metalem a punkem. Upřímnost, energie a nadsázka, to vše naleznete v hudbě Fyasco!