Conflict (UK)

Anarcho-punková klasika z jižního Londýna dorazí toto léto na festival Mighty Sounds. Vznikla téměř před 35 lety, a tak si víc než kdokoliv jiný zasluhuje přízvisko „legenda“. První singl vydali Conflict v roce 1982 a o rok později debutovali deskou It’s Time To See Who’s Who, která vyšla pod hlavičkou Corpus Christi Records. Conflict prošli celou řadou přeměn v sestavě, což se však nedá říci o jejich poselství, které je po celou dobu jejich existence stejné. Ryzí texty a pořádně syrovej punkrock jsou poznávací znaky této živoucí legendy.

wiki     facebook     youtube     last.fm    

Versus The World (USA)

O pořádnou dávku melodického punkrocku se postará kapela Versus The World ze Santa Barbary v Kalifornii. Kapela se dala dohromady v roce 2005 a kombinuje post hardcore s pop punkovými postupy. Ve stejném roce vydali Versus The World i eponymní debutové album. Kapela je poskládaná z členů Lagwagon a The Ataris a momentálně vyráží na turné se Strung Out, kteří navíc na Mighty Sounds letos také vystoupí. Druhé a zatím poslední album s názvem Drink. Sing. Live. Love. vyšlo v roce 2012.

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

Passafire (USA)

Další potvrzenou partou pro Mighty Sounds 2015 je kvartet Passafire z Georgie. Hrají od roku 2003 a hudebně se pohybují někde na pomezí progresivního reggae s výrazným rockovým akcentem. První album jim vyšlo v roce 2006 a na posledních dvou deskách se producentsky podílel i Paul Leary, kytarista Butthole Surfers, který produkoval i některé hudební kousky kapelám Sublime nebo třeba U2. Jejich poslední album s názvem Vines z roku 2013 dokonce dosáhlo na první příčku v Billboard Top Reggae Charts. Momentálně Passaifre vydali zbrusu nové EP s názvem Interval.

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

Graveyard Johnnys

Posledními z dnešního čtyřlístku jsou Graveyard Johnnys, kteří potěší především milovníky padesátkového rockabilly patřičně pocuchaného poctivým punkrockem. Graveyard Johnnys jsou už od roku 2008 parmanentně na cestách. První singl s názvem Streetblocks And City Lights vydali záhy a jejich hudba začala pravidelně rotovat éterem. Geaveyard Johnnys nejsou pro návštevníky Mighty Sounds žádnou neznámou. V roce 2011 vydali debutové LP s názvem Songs From Better Days a v České republice se párkrát objevili. Těšte se na pořádnou jízdu.

web    myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

aktualizováno 5.4.2015