Cockney Rejects (UK)

Východolondýnskou punkovou legendu, která položila základy žánru Oi!, založili sourozenci Jeff a Micky Geggus se svým švagrem Chrisem Murrelem. Vystřelili demem Flares’n’Slippers, které upoutalo pozornost šéfa Small Wonder Records, v roce 1980 pak podepsali smlouvu s EMI a o rok později vydali album Greatest Hits, Vol.1. Největším hitem se stal jejich single The Greatest Cockney Rip-Off, který byl parodií pecky Hersham Boys od Sham 69. Ostatní písničky Cockney Rejects už nebyly tak komerčně úspěšné, neboť inklinovaly k tvrdší muzice a subkulturní tématice pouličních bojůvek, fotbalu a chuligánství. To se později ukázalo být i problémem, a to především na koncertech, které přitahovaly zmíněné chuligány. Cockney Rejects byli také nařknuti z podpory British Movement a ze sklonů k ultra pravici, proti čemuž se rázně ozvali. Jeff a Mick, zapálení boxeři, tu a tam na svých koncertech naopak podobně smýšlejícím lidem velmi rádi nabančili. A tak to má být.

The Original Wailers feat. AL ANDERSON (USA)

Reggae headlinerem roku 2019 nebude nikdo menší než The Original Wailers feat. Al Anderson. Když se v roce 1974 Bob Marley vydal na sólovou dráhu, překvapil mezinárodní hudební komunitu výběrem amerického rodáka Al Andersona. Ten se ujal lead kytary a uhranul posluchače v nehynoucích evergreenech jakými byly a jsou například písničky No Women nebo Three O’clock Road Block. Nejen tyto dvě věci vzbudily pozornost rockových fanoušků The Wailers. Hudební úspěch Al Andersona s The Wailers zahrnuje platinová alba Live At The Lyceum nebo Babylon by Bus a především pak album Legend. The Original Wailers byli navíc v roce 2013 nominováni na cenu Grammy za album ‚Miracle‘. Al Anderson je sice jediným členem z původní sestavy Bob Marley & The Wailers, ale můžete si být jistí, že i tak jejich vystoupení naživo bude nezapomenutelným zážitkem. Těšit se můžete na většinu všech dobře známých hitů z jejich tvorby. A že jich není zrovna málo…

Clowns (AUS)

Byli jste na Mighty Sounds před dvěma lety? Pamatujete si tuhle kapelu? Řekli bychom, že pokud jste je viděli, těžko byste mohli zapomenout. Tohle je prostě největší pecka, nezřízená raketa, zbraň hromadného ničení! Pokud to máte rádi pěkně syrový, kovový a pokud vás baví kapely, co umí dělat nehoráznou show, koukejte si zapsat za uši, že tohle je kapela, kterou prostě musíte stopro vidět! Clowns o sobě opravdu dávají vědět a to, že stoupají strmě vzhůru, podtrhává krom posledního luxusního alba i fakt, že jsou nově ve stáji Fat Wreck Chords.

Punk Floid 

Parta punkerů ze Zábřehu na Moravě se dala dohromady v roce 1999 a pohybuje se někde mezi starou UK školou i tou novější americkou. Pokud tedy dobře počítáme, nacházejí se v roce, kdy oslaví své dvacetiny. Kapela za své působení vydala tři řadové desky, jedno split CD a zúčastnila se několika kompilací. Na kontě mají přes 600 koncertů, ale ten další na Mighty vol. 15 bude určitě jedinečný.