(For English scroll down)

Přátelé, Mighty fans, Mighty rodino,

velice pozorně a pravidelně sledujeme vývoj současné situace a opatření souvisejících s epidemií nemoci COVID-19. Jakmile budeme mít jasněji, co bude a co nebude možné v červenci uskutečnit, budeme vás všechny neprodleně informovat.

Prozatím na neurčito prodlužujeme prodej vstupenek na festival za stávající cenu (cena se měla od 1. dubna zvýšit).

Vyčkejte, prosíme, na další informace, a buďte s námi. Situace je, jak jistě chápete, nelehká i pro nás. Slibujeme, že uděláme všechno, co je v našich silách, abyste o Mighty zážitek v budoucnu nepřišli.

Přejeme vám hlavně zdraví a hodně sil do nadcházejících dnů a týdnů! May the force be with you
#KeepYourTicket

—————————————-

Mighty Sounds ticket price to remain the same in April / Please be patient with us and stay tuned

Dear Friends, Dear Fans, Dear Mighty Family,

We are closely following the new developments and safety measures related to the COVID-19 pandemic. As soon as we have a clearer idea as to what can be expected to happen or not happen in July, we will let you know right away.

For now, we have decided to keep the Mighty Sounds ticket price at its current level until further notice. This means it is not going to increase in April as previously announced.

Please be patient and stay with us until we know more. You are probably aware that the prospects of the current situation are not very optimistic for us, but we promise we’re going to do our best to keep your supply of Mighty Summer Experiences coming in the future.

May the force and health be with you in the difficult days and weeks to come
#KeepYourTicket