Jestli někoho potěší dnešní zvěřejňovačka, tak to budou fanoušci dud, našplápnutého celtic punk rocku, hospodských singalongů a pořádného poga.

The Go Set založil v roce 2002 skladatel Justin Keenan. Kapela je výrazně inspirována folkem a celtic punkem a ve své tvorbě užívá tradiční folkové nástroje jako mandolínu, dudy a akordeon. Hlásí se ke kořenům The Clash a jako své inspirace uvádí i Dropkick Murphys nebo The Pogues. Na turné se několikrát ocitli i se žánrovými souputníky Flogging Molly či The Living End.

V textech The Go Set naleznete silné historické, sociální a politické poselství, o které se opírá většina pravověrných punkových kapel. I přesto, že kapela pochází z Austrálie, velmi zdatně valí klasické dudácké melodie, které v současné době v kombinaci s energickým punk rockem nabírají na popularitě. Po oblíbených Dropkick Murphys, Flogging Molly, Flatfoot 56 či na Mighty Sounds účinkovavších Dreadnoughts, The Mahones nebo Pipes and Pints je to další z kapel, která rozhodně předvede úctihodný bordel.

aktualizováno 23.12.2012