Cancer Bats (CA)

Tento rok máme opravdu slušnou nálož interpretů z Kanady, ale něco tvrdšího tam pořád chybělo. Ve chvíli, kdy byla k mání tahle mašina, neváhali jsme tedy ani chvilku. Tahle parta z Toronta hraje luxusní mix hardcore punku, přecházející přes heavymetal až po punk rock. Za 14 let hraní vydali 5 dlouhohrajících desek a to jednu lepší než druhou. My jsme poctěni a těšíme se, až rozštípají letošní ročník stejně starého festivalu.

What We Feel (RU)

What We feel vznikli v roce 2005. Nebojí se nejmenších klubů s intimní atmosférou, ale nezaleknou se ani velké stage, na které předvedou nejdivočejší hardcore show. Už když kapelu zakládali, přemýšleli o tom, že nechtějí být jen pouhou kopií jiných, především amerických kapel, ale že chtějí vnést do hudby něco pro ně typického. Hudba What We Feel je nehorázně nabroušená a v textech mluví napřímo k fanouškům bez zbytečných vytáček. Hardcore punk etika, přátelství, věrnost slovům a sociální kritika, tohle všechno v jejich textech najdete a můžete si být jistí, že to myslí fakt upřímně. Zkrátka a dobře hardcore takový, jaký by měl být!

Misconduct (SWE)

Tahle švédská punkrocková parta vznikla v malém městečku Kristinehamn v roce 1995. Díky svému nabušenému meodickému punkrocku za 23 let kariéry odjela tour po boku kapel jako Rise Against, AFI, Dropkick Murphys, Bad Religion, Anti-Flag a mnoha dalších a zahrála si s kapelami jako Turbo Negro, Papa Roach, Bring Me The Horizont atd. Stovky koncertů po Skandinávii, Evropě a Americe, sedm desek a osmá je na spadnutí – tu vám po dlouhých letech dovezou Misconduct letos na Mighty Sounds!