Bulbulators (PL)

Tahle polská parta se začala formovat už v roce 1989, v té době však ještě neměla název a pořádně nevěděla, jakým směrem se vydá. To přislo až o pět let později, debutové album Bulbulators dokonce natočili až po jedenácti letech. Od té doby utekla už zatraceně dlouhá doba. Bulbulators ale jedou dál a stále valí svůj poctivej punk ve stylu 77.

web facebook youtube 

Houba

Kapela Houba vznikla v Ústí nad Labem v roce 1995 na troskách grind/punkové kapely SRPŠ a nikdy neopustila melodický punkrock. Za dobu svého působení Houba odehrála více než 1000 živých vystoupení nejen v České republice, ale také na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Německu, Litvě, Lotyšsku, Estonsku a Bělorusku. V letech 2012 a 2014 vystoupila na západě USA, mimo jiné na někdejší největší lodi světa Queen Mary. Houba je také pravidelným a oblíbeným účastníkem českých letních festivalů a nechybí ani v domácích zavedených klubech.

web youtube facebook

Švihadlo 

Historie Švihadla sahá až do roku 1983, takže jestli umíte správně počítat, tak je vám jasné, že své fanoušky obšťastňují přes třicet let. Asi největší novinkou pro mnohé je, že jejich řady před rokem opustil dlouholetý člen Vincent Richard, což však vůbec nevadí, máme–li být upřímní, spíše naopak – kapela jako by se vymanila ze zaběhlých klišé a ukázala to, co v sobě dlouho schovávala. Těšíme se, jak to rozjedou!

web facebook youtube

Wonk Unit (UK)

Možná si je pamatujete ještě z Olší, každopádně pokud ne, je na čase trochu si je nastudovat, případně naposlouchat. Tahle kapela s “divným” názvem je vlastně všeobecně trochu “divná”, ale to má v jejich případě své klady. Minimálně nezapadá do klasické škatulky punku tak, jak ho známe. Dalo by se říci, že Wonk Unit dělaj všechno jinak, a to z nich dělá unikátní kapelu, kterou byste si neměli nechat ujít.

web facebook youtube

Travis O’Neill And His Cardinal Sins

Irský zpěvák a skladatel vyrazil ze své farmy odvyprávět ty nejroztodivnější příběhy skrze své písničky všem, kteří mají chuť je vyslechnout. Poté, co se usadil v Praze, založil si kapelu Cardinal Sins, se kterou objíždí kluby i festivaly a letos jedním z nich bude i Mighty Sounds. Mohlo by vás zajímat, pokud jste fanoušci Hanka Williamse, Johnyho Cashe nebo třeba The Dubliners.

web facebook youtube

Jananas (hardcore folk)

Muzikantsky vybroušená a zároveň chytlavá hudba opatřená vtipnými texty. Svůj styl označují hardcore-folk. Nebude chybět singl To samo nebo píseň o básníku Antonínu Sovovi, co vopruzuje na narozeninovém mejdanu zpěvačky. Na Jananas se můžete těšit v divadelní části Radio 1 stage!