Biohazard (USA)

Brooklynská kapela Biohazard se dala dohromady v roce 1988. Biohazard patří mezi průkopníky hard core kapel, které začaly fůzovat s heavy metalem a vkládat do své tvorby hip hopové elementy. Jejich texty jsou plné drsných příběhů z ulice, naštvanosti a frustrací. Stejnojmenný debut vydali v roce 1990 na Maze Records, ale v roce 1992 přešli k mnohem většímu vydavatelství Roadrunner Records. K pomyslnému hudebnímu nebi je vyneslo až následné album. Deska Ubran Discipline byla průlomová. Kytarové riffy, rytmizované vokály na těžkých, hip hopem ovlivněných beatech a metal corový zvuk zafungovaly perfektně. Není divu, že Biohazard odbackovali kapele Onyx zásadní pecku Slam, která patřila k jedněm z největších hitů kompilace Judgment night. Po Urban Discipline vychází deska State of the World Address z roku 1994, která vyšla na Warneru a dostala kapelu do nejširšího hudebního i fanouškovského podvědomí. Následovaly desky Mata Leão z roku 1996, živé album No Holds Barred z roku 1997,  Uncivilization (2001) Kill or Be Killed (2003) Means to an End (2005) a zatím poslední album Reborn in Defiance, které vyšlo v tomto roce. Biohazard jsou newyorskou hard corovou legendou, která ovlivnila mnohé další kapely. Ve svém působení se na krátko i díky problémům způsobených alkoholem odmlčela, aby se mohla v plné síle opět vrátit zpět na pódia. Jsme velmi rádi, že tento rok vystoupí u nás na festivalu.

http://www.myspace.com/biohazard

New Town Kings (UK)

Devítičlenná parta z anglického Essexu se také vrací na místo činu. V Olší předvedla perfektní strhující šou a nyní ji čeká jediné – své kvality obhájit. Kapela debutovala v roce 2007 s deskou Sound Of The New Town, ale mnohem větší ohlasy získala až deska druhá, která vyšla v červenci loňského roku s názvem Music Of Jamaican Origin (M.O.J.O). New Town Kings se v mezičase toulali po všech možných klubech a hospodách v Anglii, ale i mimo Ostrovy. Na pódiu se objevili po boku mnohých velkých zpěváků či kapel, například vedle britské reggae legendy Davida Rodigana. New Town Kings jsou relativně mladou kapelou, která perfektně pracuje s původním jamajským zvukem. V době, kdy moc současných kapel tomuto původnímu a originálnímu soundu neholduje, je to velmi příjemné oživení.

http://www.newtownkings.com/

The Crimson Ghosts (DE)

Tato smečka žíznivých zombie psů se vyhrabala z hrobů v roce 2001. Za vše může jeden narozeninový mejdan, kde kapela měla zahrát nadupanej set písniček od legendárních Misfits, a poté se v tichosti rozpadnout. To se naštěstí nestalo a The Crimson Ghost si v tomto omezeném žánrovém šuplíku drží přední pozice a patří k těm výraznějším kapelám, které úspěšně vystupují a vydávají desky. Na svých hrobnických lopatách mají již hezkou řádku zářezů, ať už v podobě vydaných desek, úspěšných koncertů či turné po boku velikánů stylu, kterému se říká horrorpunk. Čtveřice zombíků, ghoulů a zvrácených masových vrahů s kytaristou Jackalem, který je hnacím motorem celé kapely, se vrací do ČR, protentokrát k nám na festival. Pokud by někdo měl zájem se o kapele dozvědět více, může si stáhnout obsáhlý rozhovor v Mighty Freezinu ze září 2010.

http://www.crimson-ghosts.de/crimson_ghosts_home.html

aktualizováno 21.3.2012