Konečně nastala doba, kdy jsme uklidili na letišti, roztřídili to, co jsme z Čápova Dvora dovezli, vstřebali jsme všechny zážitky a trochu zmenšili spánkový deficit. Nastal čas bilancování! Ve stručnosti a v číslech vypadalo osmé vydání Mighty Sounds takhle:

– bylo vás celkem přes 10 000
– vypili jste 900 sudů piva
– na tom, aby všechno šlapalo, letos pracovalo cca 450 lidí
– na projekty Světla pro svět jste přispěli 40 917 Kč a zachránili tak zrak 51 lidem (děkujeme!)
– vytřídilo se celkem 1936 kg odpadu, z toho:

  •          – 856 kg plastu
  •          – 250 kg papíru
  •          – 780 kg skla
  •          – 50 kg kovu

 

Na Mighty Sounds vystoupilo zhruba 240 kapel, djs, divadelních souborů a různých performerů z více jak 20ti zemí světa.

Doprovodný program byl letos snad největší, jaký jsme kdy mohli nabídnout, a vzhledem k zájmu, jaký byl o vedlejší stage a všechny akce, které se konaly mimo hlavní tři pódia (tradičně divadelní stan, turnaje ve fotbale a v nohejbale, nově u-rampa, Monster zóna, unplugged territory a celá řada dalších) se zdá, že to dovedete ocenit. Všechno klaplo i díky tomu, že počasí bylo celkem příjemné (nějaký ten deštík nemůže žádného návštěvníka Mighty rozházet!).

Merchandise, který jsme pro vás letos s maximální péčí nachystali, se téměř vyprodal během prvního dne, zbytek zmizel v sobotu a v neděli. Můžete tedy počítat s tím, že v příštím roce to nenecháme náhodě, zase nachystáme unikátní kolekci prvotřídní jakosti a to v rozšířené nabídce.

V letošní sezóně Mighty Sounds potvrdil, že je jedním z předních českých festivalů a že dosahuje evropských kvalit. Povědomí o Mighty Sounds v zahraničí narostlo, letos opět došlo k výraznému navýšení počtu těch, kdo na festival přijeli z Německa, Rakouska, Polska, Slovenska, Velké Británie a dalších zemí.

Co dodat? Začali jsme připravovat další ročník. Slibujeme, že budeme makat na tom, abychom zachovali to, co je důležité: skvělé kapely, atmosféru, dobré a ne úplně typické festivalové jídlo, nejlepší možný servis a přehlednost.

Fotky z Mighty Sounds, které opět výtečně pořídil Vojta Florian, najdete tady, ostatní fotky, zdravice kapel a spoustu dalšího pak na našem facebooku.

Děkujeme tímto všem, kdo se na realizaci MS 2012 podíleli, všem partnerům, sponzorům a návštěvníkům, bez nichž by se tahle akce nemohla nikdy konat. Těšíme se na Vás na Mighty Sounds vol. 9 v červenci 2013 opět na táborském letišti!!!

aktualizováno 9.8.2012