Big Mountain (USA)

Když se řeknou Big Mountain, ortodoxní fanoušci reggae budou zajisté vědět, ale co ti ostatní? Těm z vás, které odkojila devadesátá léta, by mohlo být nápovědou „Oh Baby, I love your way“. A pokud stále tápete, překonejte lenost a naťukejte název této písničky do Youtube přehrávače. V každém případě The Big Mountain nejsou jen kapelou jednoho hitu. Je to vyzrálá reggae kapela, která utáhne svým šarmem a hudebním umem festivalovou hodinu levou zadní. Pochází ze San Diega v Kalifornii a svou činnost odstartovala v roce 1988 původně s názvem Rainbow Warriors. Ke kapele se připojil frontman s mexicko-irskými kořeny Quino a došlo ke změně jména kapely na Shiloh. V roce 1991 se kapela opět přejmenovala, tentokrát na Big Mountain, a o dva roky později začala dobývat příčky hitparády s písničkou Touch My Light z debutového alba Wake Up. V roce 1994 už hitovka Baby I love your way cinkala v hitparádách, dostala se až na šestou příčku Billboard Hot 100 a v Anglii na druhé místo single charts. Zatím poslední deska Big Mountain vyšla v květnu minulého roku a jmenuje se Perfect Summer.

web  wiki  facebook  lastfm twitter  instagram  myspace   youtube

Distemper (RU)

Kultovní moskevský ska punkový kabaret Distemper se vrací na Mighty Sounds. Partička začínala v roce 1989 jako hardcore kapela, ale zhruba po šesti letech překvaltovala na pravověrný skacore a skapunk, kterému se věnuje dodnes. Kapela křižuje svět na svých turné od východu k západu a zpět a chrlí jedno album za druhým. Těšme se, jak to zase rozjedou!


web wiki facebook  lastfm  myspace  twitter  instagram youtube

Clowns (AUS)

A máme tu nehoráznej námrd od protinožců! Zapomeňte na koaly, klokany, wombaty nebo ptakopysky, tohle s nimi nemá absolutně nic společného a je to geniální. Mladí, neklidní surferos z Melbourne přivezou krutou šou. Nadupanej hardcore punk jako hovado. Syrový, kovový, energický a melodický. Klauni to mají v malíčku a pokud si nechceš do konce života vyčítat, že jsi prošvihl kapelu, když byla ještě realtivně malá a skoro zbourala stan, určitě si je zaškrtni ve festivalovém průvodci, jinak ti zůstanou oči pro pláč. Mohlo by si líbit fanouškům kapely The Bronx.

facebook  youtube

Pio Squad (CZ)

Každej rok se snažíme k nevoli některých ortodoxních fanoušků obohatit program o jedno rap/hip hopové jméno. Vybíráme především party, který nějakým způsobem zapadají do koncepce festivalu. Těžko bychom však v českých vodách rapové muziky hledali vhodnější adepty, než je tahle jihlavská parta. Jsme toho názoru, že pokud má rap co říct, může být punkovější než tři akordy a texty o pivu. Pio už jedou od poloviny devadesátých let, původně pod trochu jiným názvem a v jiné sestavě. Dneska patří k legendárním a respektovaným pionýrům žánru u nás i u našich sousedů. Kapela se hodně věnuje charitativním projektům, momentálně asi nejvíc spolupracují s organizací ADRA.


web facebook  bandzone

Skywalker (CZ)

Hardcore jak poleno! Skywalker na české core scéně netřeba dalekosáhle představovat. Skywalker vznikli v roce 2010 a velmi brzy si získali srdce fanoušků u nás i v Evropě. Na turné se však vydali i do Kanady nebo Číny. Dneska patří k top žánrovým interpretům a těšíme se, až to na Mighty zase rozbalí!

web  bandzone  facebook youtube

aktualizováno 22.2.2017