Big D and The Kids Table (USA)

Není to dlouho, co byli Big D kvůli poměrně vážné nemoci frontmana Davida nuceni zrušit pěkně našlápnuté evropské turné. Hromada fanoušků po celé Evropě byla zklamaná a zároveň urputně držela Davidovi palce. S radostí můžeme říct, že David je zdravý a kapela se vrací zpátky hned v létě. Jeden z letních koncertů, který ji na jejím turné po Evropě čeká, bude i na letišti v Táboře.

Big D se dali dohromady v roce 1995. První singl na sebe nenechal moc dlouho čekat a vydali si ho sami na svém vlastním vydavatelství Fork in Hand Records. Big D jsou také jednou z kapel, která nade vše ctí Do It Youself principy, takže téměř všechny úkony spojené s jejich hudbou si v rámci možností snaží dělat sami. Na svém kontě mají sedm skvělých alb. Debutovali v roce 1999 deskou Good luck, která vyšla ve vydavatelství Asian Man Records. V roce 2002 se kapela připomněla singlem The Gipsy Hill, po kterém následovala neuvěřitelná šňůra více jak 200 koncertů za rok. O rok později vydali split EP s Japonskou noise rockovou kapelou Melt Banana. Následovaly desky Porch Life (2003), How it Goes (2004), hodně ulítlá, přesto skvělá deska Strictly Rude (2007), Fluent in Stroll (2009) a zatím poslední For The Damned, The Dumb & The Delirious z roku 2011.

Big D jsou poctivou kapelou, která, jak již bylo zmíněno, je schopná odjet třeba i 300 koncertů za rok. Tempo Big D je opravdu vražedné a na svých turné občas i po cestě natáčeli desky, studovali a byli nuceni dělat celou řadu jiných věcí, protože jindy už zkrátka nebyl čas. Hudba Big D je naprosto perfektní mix ska a punku s ohromným přesahem do jiných hudebních škatulek. Na turné se objevili po boku Anti Flag, Set Yor Goals, Catch 22, The Planet Smashers, Dopkick Murphys, The Mighty Mighty Bosstones, Reel Big Fish, Alexisonfire a celou řadu skvělých, jim podobných kapel. Jsme nadmíru spokojeni, že se Mighty Sounds vešel do jejich tour plánu.

http://www.myspace.com/bigdandthekidstable

 

Talco (IT)

Tuhle italskou partu rebelů si asi všichni dobře pamatují. Pokud ne, vůbec to nevadí, nabízíme tedy možnost poznat novou kapelu, která za to rozhodně stojí.

Výpovědi z práce a náhlé opuštění margherských vinných sklípků v jižní Itálii v roce 2004 přispěly k vzniku party, která si říká Talco. Ta si díky své údernosti a jižanskému temperamentu velmi rychle prokopala cestu subkulturním světem a vydobyla si na něm své místo. Křížem krážem projela Evropu i Balkán a ve fanoušcích zanechala hlad po jejích sladkých písních, často s trpkou příchutí sociálně kritických poselství.

Talco debutovali deskou Tutti Assolti, kterou v roce 2004 vydalo vydavatelství Kob records společně s Mad Butcher records. Druhá deska s názvem Combat Circus vyšla v roce 2006 a dočkala se re-edice i v roce 2009, poté, co byla do posledního kousku vyprodána. Tak či onak ji v roce 2008 zastínila mnohem úspěšnější deska Mazel Tov. Mazel Tov doprovázela celá řada pochvalných recenzí a zároveň se album stalo jedním z hlavních důvodů nárůstu popularity kapely. Následoval singl St. Pauli z roku 2009, song, který oslavuje evropský fotbalový team s největší a nejzásadnější antifašistickou fanouškovskou základnou. Poslední deska La Cretina Commedia vyšla v srpnu roku 2010.

Hudba Talco je pestrý mix ska punku postavený na základu stylu Patchanka, tedy typickém rytmu kapely Mano Negra. Talco navíc svoji hudbu obohacují o prvky balkánu, kletzmeru a i o italskou národní hudbu, jejíž dědictví kapela považuje za nesmírně důležité a k jejímuž odkazu se hrdě hlásí.

http://www.myspace.com/talcopatchanka

 

Voodoo Glow Skulls (USA)

Pevně věříme, že se tento rok již skutečně povede prolomit voodoo kletbu této kalifornské party. Ti, kdo nás poctivě sledují, totiž určitě pamatují, že nám dvakrát v řadě, kdy byli potvrzeni, zrušili účast. Management ve druhém případě dokonce poslal fanouškům festivalu a kapely omluvný dopis, ve kterém říkal, že pochopí, když už je nikdy neoslovíme. Jenže problém je ten, že my je máme tak moc rádi, že jim odpouštíme. Navíc pevně věříme, že tento rok kapela určitě přijede.

Voodo Glow Skulls je zásadní ska – corová parta vydávající na Victory/Epitaph records. Její členové se dali dohromady již v roce 1988 ovlivněni kapelou Sublime nebo ranými No Doubt. Jejich specifický a ničím nenapodobitelný zvuk je vynesl mezi nejpopulárnější formace tohoto žánru vůbec. Za dobu své existence vydali 8 alb, z nichž album Firme z roku 1995 bylo o rok později vydáno i ve španělštině. V letošním roce se kapela chystá vydat novou desku Break The Spell, kterou představí v rámci evropského turné i v Táboře.

Naprosto originální je dvojjazyčné pojetí textů – kapela zpívá jak anglicky, tak španělsky, čímž odkazuje k mexickým kořenům ústřední trojice a zakladatelů, bratří Casillasů. Nejrychlejší ska-corová dechová sekce na světě, krutě rychlý offbeat prostřídávaný tvrdými a nekompromisními kytarovými rify je ve zkratce to, co kapelu plně vystihuje. Strhující a energií nabitá pódiová show je bezesporu hlavní devizou, jíž Voodoo Glow Skulls oplývají. Už nezbývá, než se těšit na tuhle partu s vizáží latinskoamerických gangsterů, mixující ska s hard corem, punkem a mexickou lidovou hudbou, jak to v Táboře rozjede. Voodoo people, are you ready???

http://www.myspace.com/voodooglowskulls

The Adolescents (USA)

The Adolescents je kalifornská kapela, kterou v roce 1980 založili mimo jiné i původní členové z kapel Agent Orange nebo Social Distortion.

Za více než třicet let existence se v kapele vystřídala celá řada muzikantů. Dvakrát v historii se dokonce na několik let rozpadli a zase znovu dali dohromady. K prvnímu rozpadu došlo už po prvním roce, krátce po vydání debutového alba, které neslo stejný název jako kapela sama. Důvody byly například i to, že někteří členové nebyli schopni zvládat více svých projektů naráz.

Dohromady se dali znovu v roce 1986 a v následujících dvou letech vydali dvě poměrně zásadní alba, Brats in Battalions z roku 1987 a Balboa Fun*Zone z roku 1988. O rok později se opět rozpadli.

K následnému reunionu došlo v roce 2001, kdy oslavili 20 let a dodnes se svým našláplým melodickým punkrockem brouzdají světem. První studiové album po sedmnácti letech s názvem OC Concidential vyšlo v roce 2005, další album The Fastest Kid Alive vydali minulý rok.

Hudbu The Adolescents jako jeden ze zdrojů inspirace uvádějí například kapely Bad Religion, NOFX, Face To Face, Good Ridance, The Offspring, Pennywise, Red Hot Chilli Peppers, Fu Manchu, MudHoney, Blink – 182 nebo třeba The Vandals.

http://www.myspace.com/theadolescents

Left Alone (USA)

Left Alone jsou punkrocková kapela z Wilmingtonu v Kalifornii. Kapelu založil v květnu 1996 hlavní zpěvák a kytarista Elvis Cortez, který navíc na svém nezávislém labelu Smelvis Rocords vydal několik svých desek, ale i celou řadu desek jiných undergroundových kapel. Cortez svého času vlastnil i PCH club, který momentálně už nefunguje.

Kapela vychází z DIY principů, poctivě se straní velkým labelům, manažerům a šoubyznysu. V hudbě Left Alone lze zaslechnout hodně hudebních vlivů, ale nejvýraznější je ska a punk, které s nadšením mixují.

Poté, co vydali spoustu demáčů, splitek a singlů, se v roce 2002 rozhodli vydat své první album Streets Of Wilmington. O rok později vydali antologii Left Alone: 1996 -2000. Cortez v roce 2003 jel jako roadie Warped Tour, a když jeho kapelu uslyšel zakladatel Kevin Lyman, přizval ji k turné, které následovalo o rok později. Celá tato událost byla jako řetězec náhod, díky kterým se album Starts & Broken Hearts z roku 2004 dostalo k frontmanovi Rancid a vlastníku vydavatelství Hellcat records, a podepsal s Left Alone smlouvu.

V roce 2006 Left Alone vydali další desku s názvem Dead American Radio, na kterém se objevil i hlas Tima Amstronga z Rancid nebo Patricie Day z Horrorpops. V roce 2009 kapela vydala zatím své poslední album nazvané jednoduše Left Alone.

http://www.myspace.com/leftalonepunx 

aktualizováno 22.1.2012