Na konci února vychází benefiční split EP kapel Kung-Fu Girlz a Burning Steps. Je nám ctí, že jsme vznik tohoto EP pro Lékaře bez hranic, kteří zajišťují pomoc ve válečných oblastech, mohli podpořit. Věříme, že podpora organizacím, které účinně pomáhají tam, kde je to aktuálně potřeba, je důležitá. Máme radost, že se kapely Kung-Fu Girlz a Burning Steps rozhodly EP natočit.

Teď nastal čas, kdy vás srdečně zveme na křest tohoto split EP, nazvaného Bez hranic. Mejdan se odehraje ve čtvrtek 22.února v klubu Underdogs, který najdete dole v Eternii na Smíchově. Na koncertě vystoupí:

KUNG-FU GIRLZ (Praha)

KFG zní trochu jako kdybyste smíchali starej britskej i US punk a hc a přidali trochu Oi! a nasraný politický angažovanosti. Kung-Fu Holky už to spolu táhnou pěknejch pár let a na spadnutí je kromě právě křtěnýho splitka i nová deska, tak se těšte na nový fláky!

BURNING STEPS (Most)

BS míchaj melodickej punk rock a vzteklej hardcore ovlivněnej životem v rodným špinavým Mostě už přes 10 let. Taky momentálně makaj na nový desce, která by měla vyjít do léta, takže hrozí nebezpečí novejch songů v setlistu!

P:N:S (Praha)

Dneska už bezmála legenda pražskýho punkovýho podsvětí, která před 10 lety kralovala hardcore punkovejm i crustovejm pódiím. Dneska už se dávaj dohromady jenom pro hodně výjimečný příležitosti, tak si tuhle apokalyptickou smršť nenechte ujít!

LOOSERS (Milevsko)

Mladá krev z jihu Loosers rozhodně stojí za pozornost. Ať už ze super desky, která vyšla loni nebo z živejch koncertů je slyšet trochu nádech starýho českýho politickýho hardcoru, energie je ale čerstvá a kurevsky to šlape. Rozhodně je nezmeškejte!

Co vlastně je EP Bez Hranic podle samotných autorů projektu?

„Bez Hranic je společný benefiční projekt kapel Kung-Fu Girlz a Burning Steps a labelu La Bestia Records v podobě split EP, které vyjde za podpory festivalu Mighty Sounds na sedmipalcovém vinylu 22. února 2018. Každá kapela přispěla dvěma coververzemi písní starších českých punkových a hardcorových kapel. Písně kromě subkulturního prostředí spojuje především protiválečná tématika.

Cílem projektu je podpořit organizaci Lékaři bez hranic, která se věnuje lékařské i jiné humanitární pomoci oblastem postiženým válečnými konflikty, živelnými pohromami nebo například epidemiemi po celém světě.

LBH jsou jednou z nejsympatičtějších organizací tohoto typu nejen kvůli činnosti samotných lékařů, která je v mnoha případech nebezpečná a hraničí s hrdinstvím. Férový je i jejich přístup k finančním darům. Ty neberou od ideologicky závadných subjektů nebo firem, které se svým jednáním přímo nebo nepřímo podílí na samotném problému (zbrojařský průmysl, tabákové koncerny atd.).

Punk a hardcore se často honosí svým sociálně politickým přesahem. Benefity na podobné účely nejsou v rámci subkultury žádnou výjimkou. Podobně zaměřený projekt ve vztahu k Lékařům bez hranic tu ale podle nás chyběl. Spojení protiválečných songů starých punk/hc kapel s novým provedením a benefitem na dobrou věc nám přišlo jako dobrá příležitost připomenout si pozitivní a konstruktivní rebelii, která byla součástí punku odjakživa a která se podle našeho názoru poslední dobou trochu vytrácí.

FB event: https://www.facebook.com/events/197423537493527/

Kde a kdy: čtvrtek 22. února 2018, Underdogs‘ Eternia, Nádražní 3, Praha 5