Batmobile (NL)

Rotterdamská psychobilly legenda vystoupí na festivalu Mighty Sounds poprvé. Dohromady se Batmobile dali v roce 1983 a o dva roky později se upsali labelu Rockhouse, na kterém hned vydali stejnojmenné (mini) album. Díky tomuto albu se stali první kapelou nepocházející z Británie, která často vévodila mezinárodním psychobilly festivalům mimo svou rodnou zem. Batmobile se po 17 letech fungování a nekonečného koncertování rozpadli, ale vydrželi to jen pár let. V roce 2003 už zase stáli na pódiu a drtili poctivý psycho. V roce 2008 oslavili 25 let fungování kapely a natočili společný split album s Peter Pan Speedrock. Od té doby už však uteklo zase spousty let a Batmobile už jsou v kristových letech. Nenechte si jejich vystoupení ujít.

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

Defeater (USA)

Bostonská melohardcorová parta Defeater se řítí na Mighty. Kluci momentálně podepsali smlouvu u Epitaph Records, u kterého již v tomto roce plánují vydat zbrusu novou desku. Defeater se dali dohromady v roce 2004 a k dnešnímu datu mají na svém kontě tři plnohodnotné desky, dvě EP a jeden singl. Kromě alba Travels, které vyšlo na Top Shelf Records, všechna ostatní vyšla pod hlavičkou labelu Bridge Nine Records. Defeater drtí nefalšovaný hardcore, zdatný instrumentálně a bohatý obsahem. Jejich texty jsou hluboké, kritické a silně emotivně zabarvené. S trochou nadsázky jsou Defeater tvrdšími a modernějšími následovníky kapel typu Rites Of Spring. Nenechte si jejich koncert ujít!

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

Rezurex (USA)

Další psychobilly nášup zrodily postranní uličky Los Angeles, z jejichž spár vylezla pořádná příšera. Ne taková ta obyčejná, až téměř směšná postavička, kterou znáte z béčkových filmů, ale pořádná stvůra, která stvořila Rezurex.  Rezurex se dali dohromady v roce 2001 původně pod názvem Lobo Negro a proslavili se mícháním psychobilly s  tradičním 50’s rock’n’rollem a punkem.  Těšte se na pořádný nefalšovaný psycho, který otřese Táborem.

wiki  facebook     youtube     last.fm    twitter

The Washington Dead Cats (FR)

Washingtonské kočky dali v roce 1984 dohromady Mat Firehair a Franck Darlock. Inspirací jim byla vášeň pro hororové filmy z třicátých let, hollywoodské filmy z let padesátých a hudební vlivy od rockabilly, surf, garage až po punk 77. V roce 1986 debutovali albem Go Vegetables Go! Zatím poslední album Primitive girls are more fun vydali v roce 2013.

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

Expire (USA)

Hardcore kvarteto Expire z amerického Midwestu jsou poměrně mladou, přesto však úspěšnou partou. Jejich divoký debut Pendulum Swing vyšel v roce 2012. V minulém roce vydali mnohem vyzrálejší a propracovanější desku Pretty Low. Nová deska je ostřejší a zároveň uvolněnější a jejich texty jsou lyrické a silně emotivní.

 

web  facebook     youtube     last.fm    twitter

aktualizováno 25.1.2015