Barb Wire Dolls (USA)

Máte-li rádi energickej punk rock se syrovým ženským vokálem, pak zpozorněte. Barb Wire Dolls v čele s nezkrotnou dračicí Isis Queen přijedou na desátý ročník Mighty Sounds a předvedou šou přímo nevídanou. Jejich vysoce energický mix rock’n’rollu nakombinovanej s první punkovou vlnou, grungem a metalem působí jako pořádná třaskavina.

Barb Wire Dolls se dali dohromady v roce 2010 původně jako řecká kapela, která přesídlila do LA. Debutovali albem Slit ve spolupráci s dvorním guru Nirvany Stevem Albinym. Kolem desky byl pořádnej humbuk, hudební kritici ji vynášeli do nebes, častovali ji superlativy jako nejlepší, nejnasranější, nejstylovější či nejpřínosnější, ale co je pro tuhle kapelu mnohem důležitější, je fakt, že dostane lidi na živo. A to je jak pro kapelu tak pro fanoušky mnohem podstatnější než kritikou vychválené desky.

facebook     youtube     last.fm

Jesse James (UK)

Pokud jste fanoušky melodického punk rocku s dechovou sekcí říznou jak čerstvě nabroušená břitva, pak tu pro vás máme pořádnou lahůdku. Jesse James jsou sice již pár let po „smrti“, ale tohle léto se nejen ze sentimentu rozhodli pro tři reuniony, z nichž jeden proběhne právě i na Mighty Sounds.

Jesse James měli svého času hodně našlápnuto, ale zároveň to byli vždycky takoví punkáči, že než by se upisovali velkým labelům, zůstali tam, kde jim bylo dobře, tedy v undergroundu. Debutovali singlem Shoes v roce 2001, který vyšel na Deck Cheese. V roce 2003 vydali desku Mission na Golf Records a v roce 2006 desku The Assassination of…, po které se do roka rozpadli. Singl Dear Jesus byl pro svůj kontroverzní text a videoklip v Anglii zakázán.

Jesse James hrají melodický punk rock neamerického typu, tedy takový, který žádným způsobem neevokuje studenstké středoškolské večírky. Nepostrádá výrazně  zapamatovatlené linky a je pdostatně tvrdší a originálnější.

youtube     last.fm

The Bots (USA)

Dva bratři, kytara a bicí, zdá se, že tohle nemůže fungovat, ale opak je pravdou. Sice kluci už trochu vyrostli, čímž se pozornost fanoušků upnula více na jejich hudební výkony než image, ale tím spíš mají motivaci svojí hudbu posunout dál.

První desku vydali, když jim bylo 15 a 12 let. Od té doby už vyhodili další dva kousky, odjeli nějaký ty Warped Tour a minulý rok objížděli evropské festivaly ve velkém. Syrovost The Bots chvílemi připomíná staré hardcore party jako Bad Brains či Black Flag.

web     facebook     youtube     last.fm

aktualizováno 23.3.2014