Asian Dub Foundation

ADF charakterizuje všechno to, co by se na první pohled, nebo v tomto případě spíše poslech, zdálo nemyslitelné. Unikátní kombinace  tvrdého junglového rytmu, dubových basových linek, které vám vyhučí díru do hlavy, všemožných industriálních zvuků i punkových kytar. K tomu hromada netradičních hudebních nástrojů a jako koření, všemožné a všudepřítomné odkazy a inspirace z nejednoho světadílu.  Rap, ragga, dancehall v podání této britské formace, která skáče po pódiích již bez mála 23 let, poprvé na Mighty Sounds!

 

facebook youtube

Basementones (FI)

Jak je vidět, tak Finsko není kolébkou pouze pro blackmetalové kapely. Basementones, tak jako většina jejich kolegů míchá pořádně nadupaný rock’n’roll s punkem, rockabilly, psychobilly a v jejich případě dojde nezřídka kdy i na zmiňovaný metal, který tak nějak k severským kapelám neodmyslitelně patří. Basementones tu však dali zcela nový háv.

facebook youtube

Spicy Roots (DE)

Pamatujete si ještě na tuhle německou partu? Ta se právě po letech vrací na Mighty Sounds aby opět publiku dokázali, že  “ska je jejich number 1”! Spicy Roots bravurně mixují jamajské ska a rocksteady s elementy popu, které jsou citelné především v silných, melodických nápěvech ne nepodobných britským The Hotknives. Na svých tour projeli jak Evropu, tak například i Japonsko.

facebook  youtube

Cheers! (CZ)

Středozápadočeští “dudáci” se vrací na Mighty Sounds se svým parádním setem celtic punku. Po vzoru žánrových kolegů opětovně přivážejí nekompromisní koktejl tvrdých kytar i irských nápěvů.

 

youtube   bandzone

Staré Pušky (CZ)

Jedni je milují, druzí proklínají, ale jisté je, že tahle parta to dělá tak, jak se to vlastně dělat má. Dohromady se postavili z pilířů severomoravských kapel Degradace, Proti směru a jesenických Naarden.

Jak sami kluci píšou : Jejich cíl byl od počátku jasný: pokusit se zachovat punkrockového ducha skladeb a zároveň se pokusit vložit mezi staré známe, zaběhlé, už tolikrát omývané témata a na ně navazující fráze kapku něčeho, pro tuto scénu jiného…jestli se nám to alespoň trošku povedlo posuďte sami….

youtube web

aktualizováno 20.4.2016