Architects (UK)

Tahle britská post-hardcorová partička z Brightonu dokáže českému publiku pokaždé pořádně rozproudit krev. Naposledy nás o tom Architects přesvědčili neuvěřitelným kotlem ve vyprodaném Roxy, kde předvedli naprosto elektrizující kytarovou show. Nejsou to žádní začátečníci, mají za sebou šest studiových alb a zrajou jako víno. Říznej zvuk jejich poslední desky Lost Forever // Lost Together, která se díky Epitaph Records dostala do celého světa, jim definitivně zajistila místo v mnoha hardcorových srdcích. Přijďte si pořádně dobít baterky a vyřvat hlasivky, Architects vám zaručí nezapomenutelnej zážitek. Těchhle vzpomínek z Mighty není nikdy dost!

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

Red Fang (USA)

Red Fang jsou ztělesněním vyprahlých pouští a sluncem spáleného jihu USA. Totální mrda valivého stoner rocku, který osciluje někde mezi jižanským rockem a metalem. Kdo neviděl, rozhodně nesmí pod pódiem chybět, neb tohle je kapela, která vás udrží v pozornosti po celou dobu vystoupení. Oregonští Red Fang debutovali v roce 2009 eponymním albem, které vyšlo na Sargent house Records / Wantage Records. Následovaly kousky Murder The Mountains (2011) a Whales And Leeches (2013). Poslední jmenované album se dostalo na 66 místo v US Billboard 200.

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

IGNITE (USA)

Zpěváka Zoliho už měli návštěvníci Mighty Sounds možnost vidět a slyšet před několika lety, kdy na festivalu vystupoval společně s Pennywise. Nyní se na místo činu vrací se svojí hlavní kapelou Ignite. Tahle kalifornská melo hard corová parta se dala dohromady v roce 1993 a na svém kontě má šest desek, několik singlů a kompilací. Za zmínění stojí i skvělé spiltko s Good Riddance z roku 1996. Ignite jsou známí pro své aktivistické postoje a podporu enviromentálních hnutí jako například Earth First nebo Sea Shepherd.

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

Random Hand (UK)

Nedávno jsme psali, že některé kapely jsou pro nás něco jako rodina. Své neodmyslitelné místo zde mají i Random Hand, ska core mazec ze Spojeného království, který už nejednou málem rozesekal šapitó na Mighty Sounds. Kluci minulý týden vypustili k smutku mnoha fanoušků zprávu, že dotočí své poslední album, odjedou rozlučkové tour, na kterém se zastaví na všech místech, která mají nejraději, a pak nastává minimálně dvouletá pauza. Jedno z míst, které v žádném případě nechtějí na Farewell tour vynechat, je Mighty Sounds a nám netrvalo ani pikosekundu se rozmyslet, jestli je vzít nebo ne. Kapela má venku tři alba, jeden živák a několik singlů. Za třináct let se jim podařilo odehrát tisíce koncertů a právě neúnavné koncertování (i když poslední rok hráli už „jen“ přes sto koncertů ročně) možná zapříčinilo potřebu dát si chvilku pauzu a vyřešit si i ty další životní záležitosti. Nevíme jak vy, ale my si poslední koncert Random Hand v Česku v žádném případě nenecháme ujít.

wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

NH3 (I)

A máme tady ještě jeden skacorovej nářez. Tentokrát ho přiveze kapela NH3 z malého italského města Pesaro, které do příchodu NH3 bylo známé jen operním festivalem. Tahle banda jím ale otřásla v základech. Potvrzením toho, že se svým hudebním materiálem se trefili do černého, budiž také to, že často spolupracují s kapelami jako Talco, Redska či Los Fastidios. Ti zahostovali i na jejich čtvrtém, posledním albu. Kluci se dali dohromady stejně jako Random Hand v roce 2002 a nejsou to tedy žádní začátečníci. Věříme, že přijedou reprezentovat Itálii stejně důstojně jako jejich kolegové.

web    reverbnation     facebook     youtube     last.fm    twitter

aktualizováno 22.2.2015