Anti-Nowhere League (UK)

Britská punková/hardcorová jednička v čele s frontmanem Nickem Culmerem, trefně přezdívaným Animal, se řítí do Tábora. Dohromady se dali v roce 1980 a zanedlouho předskakovali The Exploited, The Damned, Stiff Little Fingers a jen o chvíli později se ocitli na americkém turné po boku UK Subs. V roce 1987 prošla kapela krizí, která na nějaký ten pátek zároveň znamenala i její rozpad.

Metallica, která zcoverovala hitovku Anti-Nowhere League „So What“, si však v roce 1992 Culmera vyžádala na svůj koncert ve Wembley, aby s nimi zmíněnou písničku zazpíval před několikatisícovým davem, což znamenalo jediné – ANL se pomalu ale jistě mohli znovu dát dohromady. A zůstali tu až do dnešních dnů.

Díky skvělým, až téměř geniálním hudebním nápadům a popěvkům z pera Culmera patří Anti-Nowhere League k respektované hudební legendě nejenom na poli punk rocku. Řízná  rock’n’rollová energie se z téhle party doslova valí a cupuje ušní bubínky fanoušků pod pódiem – a dojde i na vás!

web     myspace     facebook     youtube     last.fm     

The Generators (USA)

Pokud je teď neděle 9. 2. 2014 něco mezi 20:00 a 23:00 a vy čtete tento post, pak je něco špatně. Omluvit by vás mohla snad jen nemoc, vzdálenost nad sto kilometrů nebo to, že jste fanoušky jiného hudebního žánru. Kapela The Generators totiž právě teď roztáčí kola v pražském klubu 007 a vy tam buď nejste nebo čumíte do mobilu – a teď vážně nevím, co je vlastně horší.

Snad vás tedy aspoň potěší, že pokud se vám ze zajisté podstatného důvodu nepodařilo koncert navštívit, budete mít tento rok ještě jednu šanci, kde to bude, je snad zřejmé.

Domovinou The Generators je Los Angeles a dohromady se dali v roce 1997. Hezky mixují UK i US punkovou školu, zkrátka a dobře, starej prdel kopající rock’n’roll jak hovado. Vypisovat všechny desky, singly a kompilace, které vydali či se na nich podíleli, byli bychom tu ještě přístí rok. Pevně věříme, že googlovat umíte a že The Generators především dobře znáte a vaše srdíčka plná punku a lásky právě zaplesala.

web     myspace     facebook     youtube     last.fm     

Nations Afire (USA)

Tento kalifornský čtyřlístek se dal dohromady v roce 2009. Jedné kytary se chopil Chris Chasse, který původně hobloval struny s Rise Against, basou hudbu tvrdí Brett Rasmussen, který zároveň společně s druhým kytaristou a zpěvákem Nikem Hillem hraje s Orange County punk/HC partou Ignite a za bicí soupravu usedl Todd Hennig, který pro změnu nahrál tři alba s Death By Stereo. Zkrátka tu máme vypečneou all-star partu, která kromě faktu, že je poskládaná ze samých punk rockových „celebrit“, navíc hraje parádní muziku, která vás chytne za srdíčko. Není tomu dávno, co Nations Afire vydali debut s názvem „The Ghosts We Will Become“, který obsahuje dvanáct hitovek a akustický singl Nine Lives jako bonus. Nations Afire hrají nadmíru melodický punk rock se silně rockovým nábojem a určitě si zaslouží vaší pozornost!

web     myspace     facebook     youtube     last.fm     

Faintest Idea (UK)

Každoročně přivezeme pár slibných mladých kapel z Anglie a ani tento rok tomu nebude jinak. Faintest Idea je jednou z nich a my nepochybujeme, že vás bude bavit. Tedy převážně ty, které baví syrový a přesto melodický ska punk s nakřáplým zpěvem. Dohromady se dal tento punkový kvintet v roce 2008 a na svém kontě mají 3 desky. Pokud holdujete energickému punk rocku namixovanému s 2 Tone ska, silným dvojhlasům a nakažlivým dechovým partům, tak vás Faintest Idea nepochybně osloví. Sami na svých stránkách uvádí jako inspiraci například na Mighty Sounds již potvrzené Filaments, Rancid, The Specials, Toots and The Maytals nebo Inner Terrestrial a my musíme podotknout, že Faintest Idea se svým vzorům minimálně vyrovná.

bandcamp    myspace     facebook     youtube     last.fm    

aktualizováno 9.2.2014