Již nějakou tu dobu slibujeme, něco o zajímavých akustických setech a vystoupeních, které vás letos budou čekat. Napínání je u konce a my zde přinášíme mnohdy opravdu unikátní projekty, které si budete moci poslechnout na Lucky Hazzard Stage v akustickém podání!

 

Alberto Tarin & Rocksteady Freddie feat. Mark Damon & Mr. T-Bone

Hned na začátek opravdovej masakr! Španělský kytarový virtuóz Alberto Tarin je již několik let nedílnou součástí New York Ska-Jazz Ensemble. Krom toho se však věnuje i sólové dráze a nahrál několik skvělých instrumentálních alb oscilujících mezi dubem, reggae a jazzem.


Momentálně rozjel projekt s duchovním otcem NYSJE saxofonistou Rocksteady Freddie Reiterem, který v komorním prostředí Lucky Hazzardstage předvedou i na Mighty Sounds.

Přestože, bývalý trombonista NYSJE Mark Damon, byl nucen NYSJE opustit, protože na stará kolena začal bořit hitparády jako baskytarista The Pretty Reckless, s kapelou tentokrát v netradiční roli člena rytmické sekce znovu přijede, neodmítl se přidat ke kolegům Freddiemu a Albertovi a švihnout si s nimi i tento zajímavý set.

Aby tomu nebylo málo, Mr. T-Bone, svého času taktéž člen NYSJE, se bude zrovna nacházet v Táboře, takže k vyčerpávajícím vystoupením s Green Smatroll a NYSJE zaduje své sladké melodie i v rámci projektu svých kamarádů. Rozhodně vás čeká absolutně unikátní zážitek, který pravděpodobně už nikdy nebudete mít možnost spatřit!

Juantxo Skalari

 Juantxo Skalari, bývalý to frontman a vrchní skladatel Skalariak, momentálně šéfující novou bandu JSK & La Rude Band občas vystupuje po  barech a klubech jako osamocený střelec pouze s akustickou kytarou. Když už hraje na Mighty Sounds na hlavní stagy se svou kapelou, napadlo nás, aby dal divákům okusit i trochu ze svého sólo vystoupení. Juantxo souhlasil, takže se můžete těšit na pořádnou baskickou nálož ,jakožto předkrm k ještě většímu masakru, který se odehraje ten samý den o pár hodin později!

 

Joe Tilston

Baskytarista Random Hand Joe Tilston je synem slavného britského folkaře Steva Tilstona, který byl před pár lety centrem zájmu médií po té, co se na jedné anglické poště objevil jemu adresovaný, po desetiletí ztracený dopis od Johna Lennona, jenž mu na začátku jeho kariéry radil, aby nezpychnul a byl stále sám sebou. Joe se rozhodně nenechal tatínkem zahanbit a loni vydal skvělou sólovou desku. A protože Random Hand se budou na Mighty poflakovat téměř po celou dobu trvání festivalu, nebyl problém se s Joem dohodnout, aby vystoupil i sám s kytarou.

 

Snoopy

Kytarista a zpěvák německé hardcore legendy Snoopy taktéž dělá trochu do folku takže hned jak slyšel, že máme projekt v jehož rámci by mohl vystoupit, sám se přihlásil a tudíž bude další zajímavou kuriozitou Lucky Hazzatdstage.

 

Andrea Rottin

Italský písničkář Andrea Rottin, dlouhodobě žijící v ČR, který taktéž bubnuje v Atlantic Cable (ex-Squall a Děti Deště) bude třešničkou na dortu pro všechny příznivce trošku podivného a alternativního folku. Pokud máte rádi krom Johnnyho Cashe i Toma Waitse, Andreův set vás rozhodně nenechá v klidu.

 

Michal Motyčka AKA Niceland

Frontman pražské indie rockové formace Niceland, původně začínal sólo a samostatné vystupování nikdy úplně neopustil. Vzhledem k tomu, že Michal je téměř nevyčerpatelná studnice nápadů, je schopný odehrát několikahodinové vystoupení složené pouze s písní, které nehraje s kapelou či jím upravených cover verzí. Krom koncertu v plné sestavě tak předvede i kratší podobu svého akustického setu jako lehký chillout v samém závěru festivalu.

Francesco Ottani

Italský pínsičkář, který se svoji španělkou a pro uši přitažlivým vokálem objíždí svět. Francesco hraje svoje fláky, ale i celou řadu provařených válů, kterým dává sobě vlastní charakter.

 

Common Health

Důkazem, že sedlčanská scéna umí zahrát i akusticky je toto country-folk-punkové trio. Dvě kytary, basa, 3 hlasy, zkrátka i bez bicích se dá dělat punková muzika! máte-li rádi Johnnyho Cashe nebo třebas Against me, tak nesmíte chybět!

aktualizováno 3.7.2013