Datum 04. 08. 2017
Čas 20:00
Místo 007 - Praha
Profil kapely

The Generators z Los Angeles vydávají nový split singl s anglickými Crashed Out, krátce po posledním Euro tour s the Bones. Jejich poslední dlouhohrající deskou bylo album Earn your Stripes a kapela jím jen potvrdila svůj status.
Skupinu založil zpěvák Doug “Dagger“ Kane po rozpadu kultovních Schleprock v roce 1997. Schleprock koncertovali od půlky 80. let a stihli projet USA s několika zásadními kapelami jako Green Day, the Specials, Sublime, Face to Face nebo Nofx. Kariéru ukončili zhruba těsně před zpopularizováním punk rocku v podání the Offspring a dalších kapel vycházejících na Epitaph Records. The Generators se ale vydali opačným směrem a zabarikádovali se v zákopech první a druhé vlny britského punk rocku respektive oipunku reprezentovaném the Clash, the Damned, Buzzcocks a rozhodně Angelic Upstarts. Když k tomu všemu přidali nutnou inspiraci v dalších jihokalifornských kapelách jako Bad Religion a Social Distortion, výsledný zvuk byl na světě a the Generators se ho po zuby drží dodnes.
Jako předkapela a víc než rovnocenní soupeři v backstagi dnes už jen ve speciálních případech hrající pražští the Gangnails.
Punk´a´billy hejsci z periferií, se čtyřmi alby na kontě a spoustou oddaných fans. Zase na nějakou dobu poslední příležitost je vidět a jedinečná šance schladit se pivkem na schodech Sedmičky uprostřed horkýho léta!

The Generators (punk rock Los Angeles/USA)
The Gangnails (punk´a´billy Praha/Cz)
Klub 007 Strahov Praha, Chaloupeckého 7, Praha 7
Start 19:00
Vlez: 200

www.the-generators.com
www.bandzone.cz/thegangnails
www.klub007strahov.cz
www.tchichimania.cz