Datum 15. 05. 2018
Čas 20:00
Místo Cross Club - Praha
Profil kapely

The Generators z Los Angeles vydávají novou velkou desku BROKEN STARS & CROOKED STRIPES . Jejich zatím poslední bylo výběrové album Earn your Stripes a kapela jím jen potvrdila svůj status.
Skupinu založil zpěvák Doug “Dagger“ Kane po rozpadu kultovních Schleprock v roce 1997. Schleprock koncertovali od půlky 80. let a stihli projet USA s několika zásadními kapelami jako Green Day, the Specials, Sublime, Face to Face nebo Nofx. Kariéru ukončili zhruba těsně před zpopularizováním punk rocku v podání the Offspring a dalších kapel vycházejících na Epitaph Records. The Generators se ale vydali opačným směrem a zabarikádovali se v zákopech první a druhé vlny britského punk rocku respektive oipunku reprezentovaném the Clash, the Damned, Buzzcocks a rozhodně Angelic Upstarts. Když k tomu všemu přidali nutnou inspiraci v dalších jihokalifornských kapelách jako Bad Religion a Social Distortion, výsledný zvuk byl na světě a the Generators se ho po zuby drží dodnes.
Jako předkapela a víc než rovnocenní soupeři v backstagi se představí nová berlínská úderka DNA. Punk rockoví hejsci z periferií německého hlavního města. Kapela složená z basáka Andrua z Radio Dead Ones, bubeníka Jense z Fightball a kytarista Danny hrál v tuctu kapel včetně the Business a v Čechách několikrát s Rat City Riot!

The Generators (punk rock Los Angeles/USA)
The Gangnails (punk´a´billy Praha/Cz)
Cross Club, Plynární 23, Praha 7
Metro Nádraží Holešovice
Start 20:00

www.the-generators.com
https://www.youtube.com/watch?v=H2DZW0qkuOA&feature=share
www.crossclub.cz
www.tchichimania.cz

 

FB Event: https://www.facebook.com/events/2253786514947217/