Datum 22. 02. 2018
Čas 19:00
Profil kapely

Zveme vás na křest benefičního split EP Bez Hranic kapel Kung-Fu Girlz a Burning Steps. Mejdan se odehraje ve čtvrtek 22.února v klubu Underdogs, který najdete dole v Eternii na Smíchově. Na koncertě vystoupí:

KUNG-FU GIRLZ (Praha)

KFG zní trochu jako kdybyste smíchali starej britskej i US punk a hc a přidali trochu Oi! a nasraný politický angažovanosti. Kung-Fu Holky už to spolu táhnou pěknejch pár let a na spadnutí je kromě právě křtěnýho splitka i nová deska, tak se těšte na nový fláky!

BURNING STEPS (Most)

BS míchaj melodickej punk rock a vzteklej hardcore ovlivněnej životem v rodným špinavým Mostě už přes 10 let. Taky momentálně makaj na nový desce, která by měla vyjít do léta, takže hrozí nebezpečí novejch songů v setlistu!

P:N:S (Praha)

Dneska už bezmála legenda pražskýho punkovýho podsvětí, která před 10 lety kralovala hardcore punkovejm i crustovejm pódiím. Dneska už se dávaj dohromady jenom pro hodně výjimečný příležitosti, tak si tuhle apokalyptickou smršť nenechte ujít!

LOOSERS (Milevsko)

Mladá krev z jihu Loosers rozhodně stojí za pozornost. Ať už ze super desky, která vyšla loni nebo z živejch koncertů je slyšet trochu nádech starýho českýho politickýho hardcoru, energie je ale čerstvá a kurevsky to šlape. Rozhodně je nezmeškejte!

Co vlastně je EP Bez Hranic podle samotných autorů projektu?

„Bez Hranic je společný benefiční projekt kapel Kung-Fu Girlz a Burning Steps a labelu La Bestia Records v podobě split EP, které vyjde za podpory festivalu Mighty Sounds na sedmipalcovém vinylu 22. února 2018. Každá kapela přispěla dvěma coververzemi písní starších českých punkových a hardcorových kapel. Písně kromě subkulturního prostředí spojuje především protiválečná tématika.

Cílem projektu je podpořit organizaci Lékaři bez hranic, která se věnuje lékařské i jiné humanitární pomoci oblastem postiženým válečnými konflikty, živelnými pohromami nebo například epidemiemi po celém světě.

LBH jsou jednou z nejsympatičtějších organizací tohoto typu nejen kvůli činnosti samotných lékařů, která je v mnoha případech nebezpečná a hraničí s hrdinstvím. Férový je i jejich přístup k finančním darům. Ty neberou od ideologicky závadných subjektů nebo firem, které se svým jednáním přímo nebo nepřímo podílí na samotném problému (zbrojařský průmysl, tabákové koncerny atd.).

Punk a hardcore se často honosí svým sociálně politickým přesahem. Benefity na podobné účely nejsou v rámci subkultury žádnou výjimkou. Podobně zaměřený projekt ve vztahu k Lékařům bez hranic tu ale podle nás chyběl. Spojení protiválečných songů starých punk/hc kapel s novým provedením a benefitem na dobrou věc nám přišlo jako dobrá příležitost připomenout si pozitivní a konstruktivní rebelii, která byla součástí punku odjakživa a která se podle našeho názoru poslední dobou trochu vytrácí.

FB event: https://www.facebook.com/events/197423537493527/

Kde a kdy: čtvrtek 22. února 2018, Underdogs‘ Eternia, Nádražní 3, Praha 5