Datum 07. 12. 2019
Čas 19:00
Místo Mayapur Pokojíček
Profil kapely

Málokdo si dnes najde čas na knížku, čaj s přáteli nebo víkendové povyražení s LSD. Ve zrychleném a neúprosném světě tak působí britský hudební projekt Henge jako oáza rovnováhy, klidu a jistoty, jako zahrádka, kde jsou rajčata skutečně červená, šťavnatá a sladká. Jedna z „nejužitečnějších“ kapel současnosti, jak o sobě s úsměvem prohlašují, získala v roce 2018 ocenění za nejlepší koncertní kapelu v britských Independent Festival Awards. Stejnou cenu obdrželi o rok dříve IDLES.

Ve své hudbě Henge spojují elektronickou muziku s jazzem, psychedelickým rockem a kdo ví, čím ještě. Sami tuto fúzi nazývají „kosmickým odpadem.“ Muzika je však pouze jednou ze dvou zásadních složek tohoto nevídaného úkazu. Hudební stránku „jing“ totiž na koncertech doplňuje vizuální „jang.“ Jejich fantastická kabaretní sci-fi show jako by vypadla z pera Monty Pythonům. Strhující mimozemské divadlo v kombinaci s výjimečnou muzikou zatím okouzlilo všechny diváky napříč žánry i věkovými kategoriemi – od ortodoxních punks, rodin s dětmi až po zhýčkané festivalové publikum na Glastonbury a dalších festivalech.

7. prosince zavítá Henge do pražského Pokojíčku Mayapur, který je více než příhodným místem pro toto setkání třetího druhu.
Jedno je jisté, přátelé: z tohoto zážitku vám rupnou trenky.

HENGE (UK)
7.12. Mayapur Pokojíček, Praha
Cena: 260 Kč

VSTUPENKY