AGNOSTIC FRONT (USA)

Pionýři newyorského hardcoru, kteří křižují svět bezmála již 40 let, se vrací zpátky do Tábora! Vznikli v roce 1980 kolem kytaristy Vinnie Stigmy a na věky věků se zapsali do dějin dnes již absolutní klasikou Victim in Pain. Ostrý hardcore-thrash-metalový crossover v čele s věčně energickým Rogerem Miretem, hromada nabroušených riffů a sociálně kritické zpovědi, čest, přátelství a soudržnost, to je něco, co kapelu plně vystihuje! Agnostic Front již od počátku sdružovali hned několik subkultur od punku přes metal až po oi!. Pro svoji opravdovost, stálost v hudbě i postojích a především pro vytrvalé odkazování ke kořenům si za roky existence získali i pověst největších držáků na scéně.

THE RUMJACKS (AUS)

Austrálie asociuje kde co, nicméně odkazy k irské hudbě a kořenům by napadly asi jen málokoho. Jenže celtic rock i se svými všemožnými odnožemi má fanoušky i šiřitele žánrů po celém světě. Milovníky dud, mandolín či benja tak najdete kdekoliv, například i u nás nebo třeba právě v Austrálii. Jak už to tak u této hudby bývá, málokdy zůstane jen u kořenů stylu. The Rumjacks stejně jako jejich kolegové a průkopníci žánru do své irské polívčičky rádi přidávají kde co: rock, punk a v několika písních dokonce i druhou dobu, takže jen málokterý festival může tuto fúzi ocenit více než Mighty Sounds. The Rumjacks zároveň už opakovaně na Mighty vystoupili a patří k jedné z těch často zmiňovaných partiček, po jejichž návratu fanoušci volají. 

CHE SUDAKA (E)

Je to už dlouhých pět let, co jsme představili Che Sudaku na Mighty Sounds. Kapela nás krátce před svým vystoupením na festivalu naprosto uhranula v pražském Crossu, kde zandala naprosto nehoráznou show. Parta Kolumbijců, Argentinců a Španělů se dala dohromady v roce 2000. Potkali se coby čtyři ilegální imigranti, kteří společně hráli v ulicích Barcelony a vydělávali si tak na živobytí. Později tak vznikla kapela, která dokáže roztančit opravdu každého. Che Sudaka pokračují tam, kde Manu Chao ztatil dech. Tradiční mix jihoamerických rytmů, ska, reggae, rock, silné melodie a horkokrevná latino energie bude v roce 2020 zpátky v Táboře. 

UNITED FLAVOUR (CZ)

Po krátké přestávce se Flava vrací se svým nápaditým mixem reggae, dancehallu a hip hopu. V čele party skvělých hudebníků stojí charizmatická Carmen, která díky svému španělskému původu vnáší do tvorby kapely především prostřednictvím jazyka latino vibrace. Momentálně se UF vrací po pauze, ve spolupráci s Medial Banana nedávno vydali singl nazvaný Candela.

MAD RABBITS (CZ)

Před dvěma lety jsme Mad Rabbits představovali jako novou mladou krev. To, že jsou mladí, samozřejmě stále platí, ale myslíme, že už se v hardcorovém prostředí stačili dostatečně etablovat a nejsou tedy už žádnou neznámou. Pokud máte rádi riffovej hardcore s punkovým podhoubím, tak je tohle parta právě pro vás!