Pravidelní návštěvníci Mighty Sounds dobře ví, že festivalový areál nabízí mimo i celou řadu mimohudebních aktivit. Každý rok se jejich výčet snažíme rozšířit, doprovodný program trochu oživit, doplnit a přinést třeba zase něco nového. Každoročně dáváme prostor i neziskovým organizacím, kde můžete podepsat různé petice, zkouknout zajímavé prospekty a dozvědět se zajímavé informace v oblasti lidských i zvířecích práv, ekologie, antifašismu nebo veganství.

Poměrně zásadním vylepšením letos bude více než 500m2 chilloutové zóny, ve které si bude návštěvník moci odpočinout téměř od čehokoliv. Za poslechu relaxační hudby s ledovým čajem, kávou, palačinkami s ovocem nebo vodní dýmkou může ničím nerušen strávit pár chvil v houpací síti. V této zóně taktéž bude možné nabít si telefon, počítač nebo třeba fotoaparát.

Skimboard se se svojí desetimetrovou dráhou stal bezkonkurenčně nejoblíbenější mimohudební aktivitou festivalu, a tak se není čemu divit, že i tento rok budete tuto super zábavnou atrakci potkávat při svých toulkách areálem. Pamatujte, že nejen studené pivo vás dokáže zchladit!

V žádném případě nebude chybět mini rampa, kterou jako obvykle poskytne VANS. Rampa se tentokrát bude nacházet u živé stage pojmenované VANS a budete na ní mít možnost shlédnout celou řadu exibic na skateboardu, bmx, ale i na kolečkových bruslích.

Nebudou chybět ani již tradiční a nezapomenutelné turnaje ve fotbale a v nohejbale a k dispozici bude jako obvykle i celá řada zábavných skandinávských her – kubb, molkky či spin ladder. Stejně jako loni bude možnost si zahrát badminton, volejbal nebo petanque. O většinu z těchto legrácek se postará stará dobrá parta stop zevling.

Novinkou od této party bude pro tento rok Nightminton, neboli noční odnož speedmintonu. Nenechte si ho ujít!

O své nepřijdou ani milovníci ohnivé fireshow v podání Tribo Fuego, které neodmyslitelně patří k historii festivalu a které doposud ani jednou nevynechalo. Po letech se vrací oblíbený stánek Firelovers, ve kterém si budete moct vyzkoušet své žonglovací nadání, proběhnout se po slackline, případně ozkoušet profesionální skákací tyč pogo. V neposlední řadě však budete moci shlédnout nějakou tu exibici v podání organizátorů této zóny Firelovers.

Tradičními se stala i utkání v bumperballu, které vám stejně jako v minulých letech přiveze partička Play With Balls. O své nepřijdou ani milovníci Beerpongu nebo stolních fotbálků, které najdete ve festivalovém areálu.

Pětadvacetimetrová graffiti stěna bude jako každý rok pořádně poseta barvami a nejluxusnějšímí obrazy od těch nejlepších. Zde budete mít možnost probudit cit pro umění i vy. Všechno v režii skvělé party Graffneck.

Na Mighty Sounds se také poprvé objeví projekt Vegan Fighter a to nejen se stánkem, ale i se svou živou exhibicí bojových sportů ve vegan podání. Při našláplé hudbě se v pojetí mistrů a mistryň nejen ČR, ale i Evropy a světa podíváte na základní techniky i sparing thajského boxu, boxu, kickboxu a MMA. Co je ale největší výzva pro vás – v závěru si vše budete moci s vegan sportovci a sportovkyněmi vyzkoušet i vy.

Vegan Fighter je projekt podporující ohleduplnost ke zvířatům a planetě prostřednictvím sportu. Nabízí inspiraci i praktické zkušenosti z ČR i ze světa v tom, jak se stravovat k zajištění výborné výkonnosti ve sportu, ale i spokojeného každodenního fungování na rostlinném jídelníčku. Mezi zakladatele a organizátory patří dlouholetí vegani a veganky, takže na vlastní oči uvidíte, jak vypadají třeba vegani po 5, 10 nebo 20 letech veganství.

Během festu bude k dispozici také stánek VF, kde k zakoupení tematický merch, a kde vám také poradí s rostlinnou výživou i s tím, jak podpořit zvířata. V dnešní době už není jediný důvod, aby kvůli nám zvířata musela jakkoli trpět – takže bez obav – Go vegan. Určitě se stavte!

Těšit se můžete i na nejvyčapanější (nejen pro zhulence) hrací automat Červi, kde až všesti lidech můžete vzájemně klestit cestu obrazovkou a odřezávat si prostor.

Have fun!

aktualizováno 5.7.2016