Informace

Origin MT
Genre Ska, Skapunk
Rok vzniku 1978
website http://therifffs.com/
Social profile
Mighty Sounds 2009, 2012

Tuhle neuvěřitelně našlápnutou partu založil v roce 1978 zpěvák a kytarista Ray společně s basistou Cooksem, bubeníkem Twannym, klávesistou Humbalancem a doprovodným kytaristou Rayvinem. Po úspěšném koncertování na domovském ostrově dostala kapela nabídku k podpisu smlouvy s anglickým nezávislým vydavatelstvím Alternative Music. Písnička Music for the 80s Depression byla vybrána jako singl, který kapela natočila ve studiu Wave v Londýně. Vzhledem k tomu, že se hudba The Rifffs šířila Londýnem a koncerty se jenom množily, rozhodli chlapci na nějaký čas usadit v Anglii. Kapela se později vrátila zpátky na Maltu, odehrála celou řadu úspěšných koncertů, opakovaně se objevila v televizních stanicích a jejich singl se stal zároveň singlem no°1 v maltské hitparádě.

Velký návrat do UK se však bohužel nekonal, neboť vydavatelství se ocitlo ve finanční krizi a zbankrotovalo, kapele vypovědělo smlouvu a zanechalo ji bez distribučních sítí napospas osudu. Ray a Rayvin se rozhodli zůstat v Anglii a zkusit tak štěstí v hudební kariéře, ale bohužel zbytek kapely vzhledem ke svým rodinným závazkům musel odjet zpátky domů. To byl i zároveň konec kapely.

Po 25 letech se Rayvin vrátil zpátky na Maltu a kapela se znovu dala dohromady. V roce 2009 vydala novou desku Moonstop a vystoupila na festivalu Mighty Sounds. Její vystoupení mělo více než pozitivní ohlasy, takže není divu, že se po letech opět vrací zpátky, a my jsme za to rádi.

Video