Informace

Origin FIN
Genre Ska
Rok vzniku 1996
Social profile
Mighty Sounds 2012

Devítičlenná finská parta The Blaster Master pochází z města Oulu, které je známé pro své dlouhé a tvrdé zimy. Navzdory tomu všemu tak hudba téhle party nezní ani náhodou, ale možná právě díky tomuto kontrastu má kapela tak originální zvuk. Je málo kapel, ze kterých na vás dýchne tak neuvěřitelné množství radosti a energie, až se vám boky samy od sebe na parketu začnou vlnit do rytmu.

The Blaster Master se dali dohromady v roce 1996. První album Skanga vyšlo o rok později a v roce 2000 následovalo album další s názvem Skandista. Velmi brzy jejich hudba pronikla za hranice Skandinávie a díky kompilacím, které v té době hojně vydávala vydavatelství Burning Heart, Step Aside a Pork Pie, si Blaster Master získali pozornosti. V roce 2005 kapela vydává další album Tuffer Than Roots na Grover Records, čímž si otvírá další pomyslnou bránu ke ska fanouškům, neboť Grover v té době patřil v oblasti ska k těm nejprestižnějším. Blaster Master se vydali několikrát na turné po celé Evropě a nyní se po několikáté objeví i v ČR.

Blaster Master hrají neuvěřitelně chytlavou hudbu, která zaručeně dostihne i vás. Charismatický zpěvák Zakke se svým charakteristickým hlasem, o kterém kritici tvrdí, že je základním stavebním kamenem a hlavním úspěchem kapely, vás rozhodně nudit nebudou.

Video