Informace

Origin JAM
Genre Reggae, Ska, Soul
Rok vzniku
website http://www.symarip.com/
Social profile
Mighty Sounds 2012

Jak jsme slíbili, máme zde adekvátní náhradu za Nevilla Stapla. Věříme, že Roy Ellis aka Mr Symarip backovaný naprosto ideální kapelou Magic Touch z Německa, která si navíc na Mighty střihne i vlastní set, fanoušky potěší. Tenkrát, v momentě, kdy svět přišel o největšího kmotra ska a skinhedského guru Laurela Aitkena, mohl Roy čestně převzít žezlo. Momentálně je Mr. Symarip zásadní postavou skinhead reggae a udělá tak radost především fanouškům tradičního ska a rockstedy.

Roy Ellis se narodil na Jamajce a svoji hudební kariéru odstartoval již jako desetiletý v dětském gospelovém sboru v baptistickém kostele v Kingstonu. Už na základce si vybudoval silné přátelství s Jimmym Cliffem, ale třeba i Bob Marley patřil do okruhu blízkých přátel. Později, v šedesátých letech, se díky svému hromovému hlasu proslavil na mezinárodní ska, reggae, bluesové a soulové scéně. V té době také vystupoval s jednou z nejznámějších bristých ska a reggae kapel The Pyramids/Symarip.

Roy Ellis byl objeven „kmotrem ska“ Laurelem Aitkenem, který pro něj i napsal a produkoval dvě písničky – „Jesse James Rides Again“ a „Because I Love You“. Mr. Symarip přijede v doprovodu německé ska/rocksteady/soulové kapely Magic Touch, která, jak jsme již zmínili, zahraje i vlastní repertoár, tudíž se máte opravdu na co těšit. Kluci už však nějaký ten pátek ska a reggae hrají. Část z nich hraje v Yellow Umbrella a druhá část v Solitos. Jejich hudba zní jako směsice rocksteady, r’n’b, soulu a early reggae, je ale pořádně špinavá a ostrá. Jako backingová kapela už posloužili například zmíněnému Aitkenovi, Derricku Morganovi nebo Kenu Boothovi.

Video