Informace

Origin JAM
Genre Hip Hop, Reggae
Rok vzniku 2010
website http://www.protoje.com/
Social profile
Mighty Sounds 2015

Prvním reggae headlinerem letoštního ročníku bude stále stoupající mladá hvězda s uměleckým jménem Protoje, který na Mighty zahraje spolu se svou našlápnutou kapelou The Indignation. Protoje, vlastním jménem Oje Ken Ollivierre, podědil hudební geny po rodičích, kteří jsou oba hudebníci. Jeho maminka Lorna Bennett se v roce 1972 proslavila singlem „Breakfest In Bed“.

Hudební kariéru započal Protoje v roce 2010 pod hlavičkou vydavatelství svého bratrance a populárního jamajského producenta Dona Corleona. Na začátku jeho dráhy byly čtyři singly „Arguments“, „Dread“, „JA“ a „Roll“, po kterých následovala debutová deska s názvem „The Seven Year Itch“. V roce 2013 vydal album „The 8 year Affair“ a zatím poslední album „Ancient Future“ vychází letos, konkrétně 10. března 2015.

Protoje je mladý, moderní a silně progresivní umělec, který přináší dokonalý mix roots reggae s hip hopem i populární hudbou. V jeho hudbě je silně cítit odkaz slavných reggae ikon Toshe, Marleyho či Jacoba Millera a jeho živá vystoupení jsou dynamická a mají silný roots rock náboj.

Video