Informace

Origin CZ
Genre Hip Hop
Rok vzniku 2002
website http://www.pragounion.cz/
Social profile
Mighty Sounds 2011, 2013

Jsme příznivci kvality napříč žánry. Prago Union nás svým setem na Mighty v roce 2011 rozhodně přesvědčili, že v českým hip-hopu nemají konkurenci, takže jsme neváhali a přizvali jsme je na devátej ročník zas. Kato, hlava formace Prago Union, prostě umí hodně dobře nacpat „co nejvíc faktů do co nejvíc taktů“. I když tenhle jeho union vychází z trochu jinejch kořenů než většina kapel, který u nás uslyšíte, máme pocit, že k nám svojí muzikou i svejma názorama zapadne a doplní tak celou barevnou škálu, kterou pro vás dáváme do kupy.

Nikdo vám dneska koneckonců nezazpívá právě o barvách a o světě, kterej s nima spojuje, tak dobře, jak o tom mistrně rapuje Kato na posledním albu (V barvách, 2011). Jeho naléhavý texty se proslavily už na debutu Hrubej domácí produkt (2005) a zejména na ceněný desce Dezorient Express (2010).  V barvách je koncepční album, na kterým už se Prago napevno spojili s živou kapelou Livě band. Ta jejich show posouvá o level vejš, než je ostatní hip-hopová produkce u nás. Letos svůj živej doprovod nazývají Champion Sound Livě band, takže jsme zvědaví, jak ještě svoje živý hraní vyšperkujou.

Jo jo, žánrově se rozptylujeme – užijte si spolu s námi set Prago Union aspoň stejně tak jako posledně, my se rozhodně těšíme. Tohle je pro všechny flinky a floutky!

Video