Informace

Origin UK
Genre Electronic, Hardcore
Rok vzniku 2003
website http://www.entershikari.com/
Social profile
Mighty Sounds 2015

Post-hardcorová parta z londýnského předměstí St Albans se dala dohromady v roce 2003. Kluci se prosadili především díky na svou dobu netradiční kombinaci hardcoru, metalu a jejich podžánrů s elektronickou muzikou, zejména s dubstepem a d’n’b. Byly to právě tvrdé metalové riffy, které společně s elektronickými samply daly Enter Shikari nezaměnitelný charakter.

Kapela debutovala v roce 2007 albem Take To The Sky, které se umístilo na čtvrtém místě oficiální UK Charts. Následovala alba Common Dreads (2009) a A Flash Flood Of Colour (2015). Momentálně jsou fanoušci kapely plni očekávání, neboť 19. ledna 2015 Enter Shikari vydávají zbrusu nový kousek s názvem The Mindsweep, který bude obsahovat dvanáct válů a jeden skrytý track. Právě ten nedávno kapela vyhodila společně s videoklipem a nese název Slipshod.

Enter Shikari se svojí hudbou objeli celý svět od USA, přes Austrálii či Japonsko, od klubů až po ty největší světové festivaly. Díky těmto zkušenostem jsou ES vyhlášenou živou kapelou a jejich koncerty patří k pořádným mejdanům. Přesvědčit se mohou jak návštěvníci lednového vyprodaného pražského koncertu, tak i publikum na Mighty Sounds.

Video