Date 17. 08. 2024
Time 19:00
Adress Futurum - Praha
Social profile

The Dreadnoughts začali hrát folk-punk v roce 2007 s jediným cílem: vydělat na koncertech dost peněz na to, aby pokryli náklady na panáky whiskey Fireball v notoricky známém vancouverském hotelu Ivanhoe. Po patnácti letech se mohou pochlubit šesti studiovými alby, dvěma EP a stovkami nezapomenutelných koncertů po celém světě. Smíchali punkrock a hromadu evropských folkových tradic se silou a rozsahem, kterému se může rovnat jen málokterá jiná skupina.

“Set The Dreadnoughts,” píše server upvenue.com, “lze shrnout jedním slovem: pobuřující.” Jestli je tahle kapela na něco pyšná, pak je to její živá show, která se řídí prvním (a jediným) pravidlem punk rocku: Musí to být chaos! Neexistuje žádná choreografie, žádné předem připravené zvukové efekty, světelné show nebo “jak se dneska všichni máte?”. Pouze šestice hřmotných extrovertů, kteří na publikum míří sérií lidových tanců s punkovým nádechem… někdy po pozření zcela zbytečného množství alkoholu.

The Dreadnoughts vlastně nejsou kapela, ale banda lidí propagující myšlenku, že folk a punk tvoří dokonalý svazek. Ničí pódia a popíjejí cidery po celém světě a šíří své barbarské evangelium mezi všemi, kdo mu chtějí naslouchat poslouchat. A stejně tak tomu bude i 18. července v pražském Futuru.

Tickets