I letos se můžete účastnit happeningu s nezaměnitelnou atmosférou, který pomůže tam, kde je třeba!

Světlo pro svět je rozvojová organizace, se kterou jsme se už před lety spojili, a která se zabývá léčbou slepoty a podporou práv osob s postižním v nejchudších zemích světa. Skrze svůj projekt Hudbou proti slepotě upozorňuje českou veřejnost na závažnost problémů souvisejících se slepotou v rozvojových zemích a zároveň se snaží získávat finanční prostředky na konkrétní pomoc nevidomým.

Na Mighty Sounds se každý rok zapalují svíčky a společně s návštěvníky festivalu posílá symbolické světlo do Afriky. Svíčky ze včelího vosku je možné po celou dobu festivalu zakoupit u stánku Světla pro svět. Dobrovolníci rovněž sami nabízejí svíčky po celém areálu. Zakoupením svíčky za minimálně 30 Kč přispějete v rámci veřejné sbírky na operace šedého zákalu a trachomu v Etiopii, Rwandě a Burkina Faso.

Těsně poté, co se v sobotu setmí, vyzvou organizátoři festivalu spolu se zástupci Světla pro svět všechny v hledišti, aby společně zapálili svíčky a zúčastnili se tak každoročního happeningu. Neuvěřitelná síla davu vytvoří nezapomenutelnou atmosféru. Letos se bude zapalovat v sobotu 14. července přesně ve 22:20 před vystoupením kapely Royal Republic. Loni jsme na Mighty vybrali skvělých 43 576 Kč, letos by to chtělo aspoň 55 000 Kč. Připojte se a během pátku a soboty si nezapomeňte svíčku pořídit!