Looptroop Rockers (SWE)

Tahle parta ze Švédska se dala dohromady v roce 1992. Založili ji spolužáci a kámoši Promoe, Embee a Cosmic a o tři roky později se k nim přidal Supreme – přeskočila jiskra a Looptroop Rockers byli na světě. Koncerty této kapely jsou pověstné svojí živelností a napojením na publikum. Podstatný u Looptroop je ale i jejich přesah, rozhodně nejsou případem častého nešvaru vyprázdněnosti hip hopu, který se v mnoha případech zasekl na jednom tématu. Looptroop Rockers jsou naprostým opakem, přinášejí různorodá sociálně kritická témata, ekologická poselství, zabývají se veganstvím apod. Myslíme, že k nám sednou jako prdel na hrnec!

Grade 2 (UK)

Grade 2 se zrodili v roce 2013 na pobřeží anglického městečka Ryde, které se nachází na Isle of Wight, malém ostrůvku nacházejícím se pár kilometrů od Portsmouth. Hudba tohoto tria je popisována jako klasický punk s pro britskou hudbu typickými rockovými party připomínajícími klasiky jako byli The Clash, The Jam či The Stranglers. K tomu mají správňácké working class postoje a vycepovanou image, to chceš!

The Brains (CA)

Kanadští The Brains nikdy slepě nenásledovali pravidla žánru a s radostí ho vždycky překračovali. Tihle tvrdě pracující harcovníci se svojí show objeli planetu několikrát dokola a na Mighty jste je už taky měli před pár lety možnost vidět a slyšet. Evropa, Jižní Amerika, Amerika, Kanada po boku Rancid, Nekromantix, Mad Sin, The Offspring nebo The Reverend Horton Heat, to je jen výběr z mnoha míst a jmen, která jsou s The Brains spojena. Podstatné však je, že tohle léto Mozky přijedou se svým mixem psychobilly a meat’n‘potattoes punkrockem i do Tábora.

WWW (CZ)

Wéwéwéčka! Úplná jasňačka, i když za patnáct let na Mighty poprvé, to je trochu ostuda, co si budeme nalhávat! Vznikli krátce po pádu komunistického režimu. V devadesátkách tahle parta sprejovala a rapovala o všem, co ji napadlo, a už tehdy celkem obstojně překračovala tabu i hranice žánrů. Hudba WWW originálně slučuje postupy hiphopu, industriálu, elektroniky a volné skladby. Texty Lubomíra Typlta provokují posluchače, aby namáhal svou představivost, a jejich naléhavost umocňuje široká škála básnických a fonetických prostředků. Nevynechte chytrou a pulzující neurotickou show, která patří k tomu nejlepšímu, co česká scéna může nabídnout.