Minulý rok jsme poprvé v průběhu příprav na festival představovali i jídlo a stánky, které se pro vás pečlivě vybírají. I letos vám chceme to podstatné připomenout a navíc i prozradit, co se chystá nového. Jako každý rok se budeme snažit o maximální pestrost, udržení prověřených dobrot a zároveň i dodání něčeho nového a originálního. To vše s ambicí vyhovět všem stylům stravování s ohledem na vegetariány i vegany a další.

Jaké jsou letošní novinky? Určitě nechceme prozradit všechno najednou, takže dneska pro vás máme první chod. Letos pro vás mexické dobroty zajistí Mexicali food truck! Podle několika návštěv jejich mexické tržnice i food trucku na různých akcích si dovolujeme tvrdit, že jde o ty nejpovolanější na mexickou kuchyni, jaké jsme mohli najít.

Mexicali food truck je mexická kuchyně na kolech, v Praze Libni mají sice skvělou taquerii, ale ne všichni jsou z Prahy a proto se majitelé rozhodli pořídit si food truck, aby vám mohli odhalit tajemství mexické kuchyně. Jejich společnost už je na světě 18 let, kdy si začali připravovat domácí tortilly doslova na koleni, pěkně jednu po druhé. Postupně se k tortillám přidalo dlouho pečené po vláknech trhané maso a fazole. Zajímavostí je, že mouku na tortilly, a to jak z pšeničné, tak i z kukuřičné mouky, si nechácají speciálně přivážet přímo z Mexika. U všeho se snaží o TOP kvalitu a proto všechny druhy masa, které servírují, jsou výhradně z českých chovů. Jejich kuchaře školí rodilí mexičtí kuchaři a to Mrs. Cynthie a Mr. Emmanuel Rivero z kuchařské školy Cochina Rivero. U všech pokrmů, které připravují v klasickém „street food“ stylu, se snaží dodržet postupy tak, aby to chutnalo přesně jako v Mexiku.

A co vám majitelé Mexicali food trucku vzkazují? „Jsme moc rádi, že vám letos budeme moct naši práci předvést na Mighty! Už se na vás moc těšíme, připravíme pro vás klasické dobroty jako tacos, churros, quesadillu a kdyby náhodou byla zima, budeme mít i skvělé mexické polévky, jako třeba Sopa de Res nebo Caldo de Pollo. V naší nabídce určitě nezapomenem ani na vegetariány a vegany.“

A závěrem ještě pozvánka na jednu akci v jejich režii:

Kdo by chtěl otestovat mexickou tržnici ještě před termínem Mighty Sounds, tak má jedinečnou možnost, a to 5. května, kdy od 14.00 pořádají ve svém obchodě a přilehlém dvoře svůj „jarní mini festival“. Více informací najdete na Facebooku v jejich události.