Informace

Land UK
Genre HC punk, Punkrock
Jahr der Gründung 2005
Profil der Band
Mighty Sounds 2013

Your Demise jsou představiteli moderně pojatýho hardcore punku a zároveň se jedná o jednu z nejpilnějších a nejrespektovanějších britskejch kapel tohohle ranku. Skupina, která zdatně mixuje energii skate punku a brutalitu hardcoru s chytlavejma melodiema, vznikla v roce 2003 jako projekt hrající covery Suicidal Tendencies. Jenže to kluky brzy přestalo bavit a od roku 2005 kapela jezdí se svým vlastním materiálem.

Pětice mladejch šílenců už má na kontě čtyři studiový alba. To poslední The Golden Age z roku 2012 přineslo mírnej žánrovej posun díky zařazení melodičtějších punk rockovejch melodií. Začátkem února pak Your Demise do světa vypustili horkou novinku, čtyřskladbový EP Cold Chillin. Mohlo by se sice zdát, že kapela bude trpět častejma personálníma rošádama, který se nevyhnuly ani zakládajícímu členovi kapely, frontmanovi Georgovi Noblemu, ale nenechte se mýlit – energie a nasazení kapely jsou nezměrný.

A co od Your Demise čekat? Kapela rozhodně nezapře inspiraci a obdiv ke kapelám jako Sick Of It All, Madball nebo Biohazard. Obliba Terror se pak promítla i do posledního alba, kde právě David Wood z Terror hostoval. Na novějších deskách už je znát i vliv Pennywise nebo NOFX. Od Your Demise ale nečekejte žádný velkohubý gesta, naopak, jedná se o mladý kluky, který překypujou energií stejně jako upřímností a skromností. A jak kapela zpívá v songu Forget about Me – členové si žijou svůj sen. Tak neváhejte, všichni jste na Mighty srdečně zváni si z tohoto snu taky trochu ukrojit.

Video