Informace

Land JAM
Genre Reggae
Jahr der Gründung 1993
Profil der Band
Mighty Sounds 2014

Tanya Stephens se narodila v roce 1973 na Jamajce. V devadesátých letech se začala plně věnovat hudební kariéře a v roce 1996 vydala průlomový singl „Yuh Nuh Ready Fi Dis Yet“, který produkoval Dave Kelly, který je podepsaný pod většinou zásadních jamajských reggae umělců. Následovala celá řada singlů jako „Draw fi Mi Finger“, „Freaky Type“ či „Cry and Bawl“. Debutovala v roce 1994 albem Big Things a Gwaan.

Posléze se Tanya přestěhovala do Švédska, podespala kontrakt s Warner Music a v roce 2001 vydala album Sintoxicated. Poté se vrátila zpátky na Jamajku a vydala pro svou kariéru kritické album Gansta Blues (2004). V roce 2006 následovalo album Rebelution, z něhož pochází singl „These Streets“, který se udržel v karibské hitparádě přes čtyři týdny. Velmi zásadní také byl singl „It’s a Pity“, který vyšel na riddimu Dr. Darling na německém labelu Germaican.

Tanya Stephens je talentovanou umělkyní, která pulzuje mezi reggae a dancehallem. Stejně tak je schopná napsat a zazpívat dobrou popovou písničku, za kterou by se nemusela stydět ani Whitney Houston. Kromě dobré muziky je Tanya kritická k násilnickým a homofóbním textům v hudbě jamajských umělců.

Video