Informace

Land USA
Genre Punkrock, Streetpunk
Jahr der Gründung 1987
Web der Band http://swinginutters.com/
Profil der Band
Mighty Sounds 2013

Swingin’ Utters založila v roce 1987 (!) parta kámošů v prosluněný Kalifornii, kde, jak to tak vypadá, se vlastně stejně ani nic jinýho než surfovat, jezdit na skejtu nebo zakládat dobrý kapely ani nesluší. K založení kapely, která si původně zvolila dlouhej název Johnny Peebucks and the Swingin’ Utters, se váže vtipná historka. Johnny „Peebucks“ Bollen, budoucí zpěvák, se tenkrát na nějaký party tak povyndal, že se prostě neudržel a vypustil nekontrolovaně obsah svýho močáku do gatí. To se stane i v lepší společnosti, že jo. Johnny ale pak dostal hlad a s kámošema, pořád v těch samejch gatích, zašel do nedalekýho fastfoodu. Když platil, zeptala se ho místní pracovní síla, proč že má jako ty doláče tak mokrý, jestli venku prší nebo co. Johnny se prej tenkrát jenom suše podíval a bez okolků yamanovi sdělil, že se právě pochcal a ty doláče že se jako připletly nevyzpytatelnýmu proudu opilecký moči do cesty. Tomu se říká přístup. Kapela svůj název pozdějc zkrátila na jednodušší Swingin’ Utters, Johnnymu už ale jeho přezdívka „Peebucks“ zůstala nafurt.

Pár let po založení kapely a po spoustě vypocenejch litrů krve na pódiu v malejch klubech přišlo první album, pak další, pozvánka na proslulou americkou Warped Tour, pár dalších placek, předskakování Rancid, The Damned nebo Dropkick Murphys. To není špatný, no ne? Kapela se stihla svézt na tehdejší nový vlně zájmu o kalifornskej punk-rock a její nejslavnější chvilky přišly právě někdy v druhý půlce devadesátek. Svym neučesanym stylem a koketováním s rockabilly, country a irskou whiskey načichlym folkem se ale vždycky trošku vyjímali.

Na začátku milénia si kucí dali pauzu a rozutekli se do dalších kapel a bočních projektů jako One Man Army nebo Me First and the Gimme Gimmes. Před pár lety se ale vrátili v plný síle, což dokázali plackou Here, Under Protest z roku 2011. Ještě letos by Swingin’ Utters měla vyjít nová deska, kterou nám všem přivezou ukázat i do Tábora. Takže pokud neměli starý Májové pravdu a svět se letos v prosinci nepřestane točit, můžeme se na Mighty Sounds 2013 těšit na pořádnou punk-rockovou nálož od srdíčka!

Video