Informace

Land SWE
Genre Oi!, Punk, Rock
Jahr der Gründung 1993
Web der Band http://sots-records.de/perkele/wp/
Profil der Band
Mighty Sounds 2014, 2016

Po dvou letech zpět na táborském letišti nebude nikdo jiný než švédské trio Perkele! Nemusíme se ohánět termíny jako legenda či kult, protože na poli Oi! Perkele rozhodně patří k těm, na jejichž jméno fanoušci slyší po celé Evropě.

Perkele vznikli v roce 1993 původně jako punkové kvarteto silně ovlivněné švédským folkem. Odstartovali demo kazetou, jejíž název „Nu får det vara nog“ sice evokuje jazyk Tolkienovy trilogie, ale sami se můžete za pomoci překladače přesvědčit, že se skutečně jedná o švédštinu. Kapela, jak už to bývá, protočila několik členů a v současné době vystupuje jako trio.

V minulosti Perkele hodně koncertovali a nasbírali tak kupu věrných fanoušků po celém světě. V dnešní době na koncerty vyrážejí zřídka a o to více jsou jejich vystoupení unikátní. Za dvacet let vydala kapela tři demo kazety, dvě EP, dva živáky, dvě DVD a k tomu všemu deset plnohodnotných alb. Poslední nese název „A Way Out“ a vyšlo v roce 2014 na labelu Spirit Of The Streets.

U Perkele je podstatné zmínit, že jsou tvrdými odpůrci fašismu a rasismu, proti kterým se ve svých písničkách otevřeně vyjadřují. Jejich hudba je melodický Oi! punk silně ovlivněný rockem, ale i tradičním folkem s výraznými, zpěvnými refrény.

Video