Informace

Land IT
Genre Jazz, Reggae, Ska
Jahr der Gründung 2006
Profil der Band
Mighty Sounds 2008, 2013

Gigi De Gaspari a.k.a. Mr. T-Bone, trombonista, skladatel, frontman s fešným knírem, vizáží sňatkového podvodníka a šviháka lázeňského v jedné osobě, po letech přijíždí zpátky se svými lvíčaty na Mighty Sounds.

Již v osmdesátých letech si poctivě vybudoval pozici top trombonisty na světové ska i reggae scéně. Na turné se objevil s Derrickem Morganem, Willie Willimsem, Davidem Hillyardem, The Slackers, Dr. Ring Dingem, NYSJE, The Trojans nebo Tokyo Ska Paradise Orchestra. Výčet je však mnohem rozsáhlejší.

S kapelou již zmíněného Davida Hillyarda a jeho kapelou Rocksteady Seven odjel několik turné po USA i Evropě. Natočil celou řadu skvělých alb, z nichž asi nejvíc vyčnívá deska „Mr. T –Bone Sees America“ z roku 2004, na které se objevila celá řada již zmíněných hvězd ska a reggae scény celého světa. Stejně jako ostatní T-Bonova alba je i toto plné perfektních tradičních ska pecek se snadno zapamatovatelnými refrény a vtipnými texty. Všechna jeho alba vyšla jak v Evropě, tak v USA, Kanadě i Japonsku a sklidila velký úspěch. Jako skladatel Gigi napsal několik soundtracků i znělek do televizních reklam, v Itálii, USA nebo třeba v Portoriku.

V roce 2006 založil vlastní kapelu, kterou pojmenoval Mr. T- Bone & The Young Lions. S nimi zatím natočil dvě alba – „Heroes“ a  „Nothing To Lose“. T-Bone s kapelou objel celý svět a téměř všechny zásadní žánrové festivaly včetně jazzových. Od té doby vydal ještě několik sólových alb a věnoval se i jazzu, který mu je stejně jako druhá doba hodně blízký.

Nebudeme si nic nalhávat, Mr. T-Bone je náš velký oblíbenec a jeho účast na devátém ročníku Mighty Sounds je pro nás velmi příjemnou zprávou. Jeho jazzem načichlé ska, rocksteady a early reggae má totiž styl a chytne každého, komu tato hudba něco říká. K tomu všemu o něm většina fanoušků druhé doby nepotřebuje nic vyprávět a jistě je zprávou potěšena tak jako

Video