Informace

Land UK
Genre Dancehall, Reggae
Jahr der Gründung 1982
Web der Band http://www.mackab.com/
Profil der Band
Mighty Sounds 2013

Britský rodák, reggae umělec, skladatel, performer, vegan a aktivista Macka B je v ČR poměrně provařenou ikonou. Není se vlastně čemu divit, jeho pódiová šou plná vtipů a trefných poznámek jen tak neomrzí.

Macka B, původním jménem Christopher MacFarlane, se narodil ve Wolverhamptonu. Reggae a muzika obecně jej uchvátila již od malička. Soundsystémy a reggae interpreti jako U-Rox, I-Roy, Big Youth nebo Prince Far I. představovali hlavní ipmulzy k jeho pozdější tvorbě.

Hned v počátku své hudební kariéry s přáteli založil Exodus Sound System a stal se Rastafariánem. V roce 1982 odjel na Jamajku, kde načerpal inspiraci, a o rok později vyhrál Dj contest.

Jeho první album s názvem Sign Of The Times vyšlo v roce 1986 na labelu Arriwa, jehož vlastníkem je Mad professor. Následovaly dvě alba v podobném duchu nazvané We’ve Had Enough (1987) a Looks Are Deceiving (1988). V roce 1988 Macka B opět odletěl na Jamajku, kde spolupracoval s producentem Black Scorpio, který spolupracoval například s Grogory Isaacem, Capletonem, Beenie Manem, Lucianem či Barringtonem Levy. Společně makali na tracku Love it Jamaica a Slow Down Driver. Od roku 1990 do roku 2008 pak následovalo neuvěřitelných 17 alb.

Macka B je klasik roots reggae, jenž zaujme svým pověstným smyslem pro humor, který je slyšet jak v textech, tak i mezi písničkami, neboť velmi rád komunikuje s publikem. Jeho sehraná parta Ragga Roots Band pak dodá vystoupení nemalé koule.

Video