Informace

Land DE
Genre Reggae, Ska
Jahr der Gründung 1989
Web der Band http://www.ringding.de/
Profil der Band
Mighty Sounds 2007, 2008, 2013

Pana doktora Ring Dinga zná snad úplně každý, kod se pohybuje na ska/reggae scéně. Na Mighty Sounds vystoupil už dvakrát, jak se svým tradičním ska rocsteady programem, tak i s dancehallovou diskotékou. Tentokrát však Ring přijede jako MC nebo, chceme-li být důslední, Dj.

Dr. Ring Ding, vlastním jménem Richard Alexander Jung, skladatel, zpěvák, trombonista a rodák z Munsteru má portfólio proklatě dlouhé. Bodejť by také ne, když kariéru odstartoval už v roce 1987 s dnes již legendární kapelou El Boss & die Ping Pong. Posléze si postavil další geniální partu The Senior Allstars, která se bohužel v roce 2002 odebrala do věčných lovišť.

Dr. Ring Ding spolupracoval s celou řadou zvučných jmen. Nechyběli mezi nimi Lorde Tanamo, Derrick Morgan, Laurel Aitken, Judge Dread, Bob Andy, The Toatsers, Vic Ruggiero, nebo například H.Blockx. Za svoji kariéru si zkrátka na poli ska a rocksteady udělal skvělé jméno, které fanoušci druhé doby rozeznají od New Yorku po Tokio. Významnou úlohu na jeho cestě měla i verze Doctor’s Darling riddimu, která se v neměcké top 20 black music charts dostala na první místo.

Nechme se překvapit, co si pro nás Dr. Ring Ding přichystá na festivalu Mighty Sounds tentokrát. Vystoupí se soundsystémem a selectorem v zádech a bude to zajisté skvělý jako vždycky.

Video